Jak wygląda praca kuriera? Czy opłaca się w tym zawodzie pracować? Jakie są plusy, a jakie są negatywne strony takiego zajęcia?

Jak wygląda praca kuriera? Czy opłaca się w tym zawodzie pracować? Jakie są plusy, a jakie są negatywne strony takiego zajęcia?

Jeśli zastanawiamy się nad podjęciem pracy w charakterze kuriera powinniśmy się zastanowić nad paroma kwestiami, a do tegosprawdzić, na czym ta praca polega. Każdy kurier, by rozpocząć pracę musi posiadać własny pojazd dostawczy oraz założoną działalność gospodarczą. Jeżeli zaczyna pracować dla konkretnej firmy kurierskiej powinien przemalować własny samochód oraz obkleić go nalepkami firmowymi. To dzięki temu każdy pojazd kuriera wygląda w ten sam sposób.

Paczka

Autor: alison_gor
Źródło: http://www.flickr.com
Zajęcia kuriera to praca w ciągłym ruchu, gdyż często musi on dostarczyć paczki do miejsc, które są daleko od siebie aż o kilkadziesiąt kilometrów. W takiej pracy w związku z tym trzeba się ciągle śpieszyć, tym bardziej, iż koszt przesyłek kurierskich bardzo się różni, a wiele przedsiębiorstw walczy o klienta różnymi sposobami.

Kolejna witryna, która zawiera informacje na ten temat da Ci szansę, by pogłębić znajomość rzeczy. To ważne, zatem idź tutaj hurtownie budowlane bydgoszcz i okolice i wyczytaj dużo treści.

Już normą jest, że zamawianie kuriera to coś szybkiego, można to zrobić przy pomocy różnych platform internetowych, gdzie jest możliwość by sprawdzić czas oraz koszty doręczenia.

W pracy kuriera należy stale walczyć z czasem, gdyż kliencki oczekują z niecierpliwością na własne przesyłki. Mało tego, zdarzają się duże, trudne do przenoszenia paczki, które dajmy na to trzeba wnieść całkiem wysoko. Wszystko to powoduje, iż jest to praca dość ciężka i wymagająca, przeznaczona przede wszystkim dla panów, choć w ostatnich czasach coraz częściej zauważa się zatrudnione tak kobiety. Rzecz jasna taka praca ma też plusy. To zawód świetny dla tych, którzy nie lubią siedzieć za biurkiem, w zamian za to wolą pracować w ruchu. Atutem jest również praca z klientami i brak monotonii, bo każdy dzień zapewnia nowe wrażenia.

Początki są trudne, natomiast po nabraniu wprawy powinno być całkiem dobrze.

Skoro czytasz ten artykuł, oznacza to, że zainteresowało Cię omawiane zagadnienie. Jeśli tak, to podobne serwisy (https://www.suwnica.com/wciagniki-lancuchowe) mają nie mniej świeże dane.

Gdy poznamy własny rejon prościej nam będzie go obsługiwać, przez to też szybciej będzie można dostarczać przesyłki. A jak przeważnie wygląda typowy dzień w pracy kuriera? Każdy kurier powinien stawić się rano ze swoim samochodem w magazynie.

Zależnie od spółki jest to godzina siódma lub siódma trzydzieści. W magazynie odbiera się paczki, jakie są przeznaczonego do konkretnego rejonu. Następnie ruszamy w trasę. Dziennie kurier musi rozwieźć 50-100 paczek do 50-60 adresów. To natomiast jedynie przykład, wiele bowiem zależy od danej spółki kurierskiej. Tak samo sprawa prezentuje się ze stawkami za standardowe usługi, gdyż ceny przesyłek kurierskich dość mocno się różnią –> czytaj pełen artykuł.

Comments are closed.