W jaki sposób współpracować umiejętnie z chińskim kontrahentem? Czy zamiast tego lepiej skorzystać z pomocy dobrego pośrednika?

W jaki sposób współpracować umiejętnie z chińskim kontrahentem? Czy zamiast tego lepiej skorzystać z pomocy dobrego pośrednika?

Chińczycy mogą właściwie wytworzyć każdy z towarów, o każdej jakości oraz co ważne, w możliwie niskiej cenie. Dlatego też sporo osób mocno myśli nad importem z Państwa Środka. Pytanie jednak się pojawia, kto może myśleć o tego typu imporcie? Z pewnością nie taka osoba, jaka myśli, że za sprawą niskich cen wszystko się uda. Niskie ceny są bez wątpienia ważne, natomiast opierając interesy i przesyłki z Chin jedynie o to, możemy być pewni, iż daleko nie zajdziemy.

należy wziąć pod uwagę to jak myśli Chińczyk oraz co się dla niego liczy. Chińczycy więc przykładają sporą wagę do zachowywania ważnych dla nich społecznych konwenansów i tradycyjnych wartości, czy to w życiu prywatnym czy w biznesie. W Chinach człowiek nie jest odbierany jako indywidualność, ale w kontekście swoich relacji z innymi. W Polsce słowo układ jest kojarzone bardzo negatywnie, w Chinach zaś to słowo otwiera drogę do sukcesu. Sam w związku z tym fakt pochodzenia importera z zachodu otwiera na rynku chińskim wiele drzwi. By jednak poradzić sobie naprawdę dobrze trzeba wejść w swoisty układ. W Chinach w związku tym układ przyjacielski, dobre relacje w ramach układu biznesowego, są czasem bardziej ważne niż szczerość. Wynika to zwyczajnie z przeświadczenia, że atmosfera oraz kontekst sytuacyjny są najczęściej bardziej ważne niż same słowa.

Jeżeli masz ochotę uzyskać więcej informacji na omawiany temat, to odnajdziesz je zapewne po przejściu do źródła (http://rcc-nova.pl/badania-i-pomiary/monitoring-wizyjny/) – tam są one niesamowicie interesujące.

Jak mówią znawcy, rozmowa z Chińczykami to nie mająca końca gra pozorów, i chociaż obu stronom zależy na utrzymywaniu dobrych relacji, to jednocześnie realizują one ten cel na dwa różne sposoby.

import z chin

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com

Jak więc widać, żeby posiadać poprawne relacje z obywatelem tego kraju, a tym bardziej, by robić z nim interesy, nie będzie wystarczająca jedynie wiadomość o obniżonej cenie. Nic w ten sposób nie osiągniemy, a stracić możemy znacznie więcej.

Jeżeli po przeczytaniu tego wpisu masz ochotę jeszcze bardziej szczegółowo poznać to zagadnienie, zalecam tę witrynę (http://rcc-nova.pl/badania-i-pomiary/dynamika-pomiary-przyspieszen-drgan/), gdyż ona jest równie ekscytująca!

Zamiast więc się nad tym zastanawiać lepiej zaufać firmie, jaka pośredniczy w tego typu negocjacjach. Jest kilka tego typu przedsiębiorstw, i jak wskazuje praktyka, podmioty, które chcą wejść na rynek chiński często korzystają z takiej pomocy (link do strony). Dlatego też tego rodzaju kompleksowa pomoc, jak nawiązanie relacji, dobijanie targu, kontenery z Chin i kwestie opłaty jest bardzo pomocna jak i gwarantuje końcowy sukces.

Comments are closed.