Z jakich powodów turyści bardzo lubią przepiękne, dzikie Bieszczady, noclegowa baza w tym rejonie

Z jakich powodów turyści bardzo lubią przepiękne, dzikie Bieszczady, noclegowa baza w tym rejonie

Jednym z najbardziej uroczych miejsc w naszym kraju, a na pewno bardzo dzikim i odludnym, są Pieniny. Góry te położone są w południowo wschodnim rejonie Polski, nie zaliczają się do bardzo wysokich, bo najwyższy szczyt będzie miał niewiele więcej niż 1300 metrów, ale nie można im odmówić niesamowitego uroku.

polańczyk

Autor: Kamil Porembiński
Źródło: http://www.flickr.com
Dla mniej wprawnych turystów są również trochę niebezpieczne, bo pienińskie ścieżki czasami są dość trudne, a ze względu na niedostępność trzeba samodzielne sobie radzić w niesprzyjających okolicznościach.

Skoro zainteresował Cię prezentowany w tym miejscu temat, to sprawdź także pełen opis – on również posiada zajmujące wiadomości.

Turyści odwiedzający Pieniny cenią je przede wszystkim za brak przejawów cywilizacji i niespotykaną gdzie indziej bliskość z przyrodą. W Pieninach nie ma przepełnionych deptaków, na jakich przechadzają się najróżniejsze gwiazdki, ani czterogwiazdkowych hoteli. Wszystko jest jeszcze naturalne, w miejsce to przybywają ludzie, którzy faktycznie pragną poczuć piękno i magię tego obszaru, a nie ci, którym zależeć będzie na pokazaniu się. Widać to zresztą doskonale po górskich szlakach, w szczególności tych znajdujących się na uboczu. Nie spotka się na nich tłumów turystów, jak ma to miejsce w pozostałych górach, ale najprawdziwszych turystów, jacy bardzo dobrze wiedzą, po co do tego miejsca przyjechali – szlaki turystyczne szczawnica.

Pieniny

Źródło: www.morguefile.com
Lecz jeżeli nawet Pieniny uważane są za dzikie i niedostępne, to nie powinno się mówić, że są mało przyjazne dla turystów. Wręcz przeciwnie, są oni cały czas chętnie widziani, lecz różnica między Pieninami a innymi regionami Polski będzie taka, że nie ma tam wszechobecnej komercji. Jest to bez wątpienia ogromna zaleta tego miejsca, i dzięki temu właśnie góry te mają wierne grono ludzi, którzy je wręcz kochają. Jedynym miejscem, w którym niestety widać tę niespotykaną w innych częściach pienin komercję, jest Solina.

Ciekawi Cię, jakie są moje źródła (https://www.apollotour.pl/kierunki/wczasy-w-azji/egipt)? Więc muszę zaprosić Cię, żebyś zalogował się na moją nową stronę. Tam poznasz prawdę.

Miasteczko to położone jest przy postawionej kilkadziesiąt lat temu zaporze, i zostało nieformalną turystyczną stolicą tego regiony, co roku przyciągającą tysiące turystów. Baza noclegów tego rejonu w większości będzie się skupiać właśnie wokół tego jeziora, proponując sporą liczbę pensjonatów i kwater prywatnych, ale pieniny noclegi – zobacz: noclegi w pieninach, schroniska gdzieś wysoko w górach.

Comments are closed.