Paryż – miasto dla par, do jakiego warto pojechać o każdej porze roku

Paryż – miasto dla par, do jakiego warto pojechać o każdej porze roku

Paryż – miasto zakochanych to jedno z najpiękniejszych nazw niniejszego miejsca. Niejedna para decyduje się na stolicę Francji na podróż po ślubie, by spędzić tam urocze chwile z poślubioną, kochaną osobą. Często też mężczyźni decydują się właśnie tam zadać to najważniejsze pytanie swojej wybrance, gdyż pani będąca pod urokiem tego przepięknego miasta z pewnością nie powie „nie”.

Warto rozpocząć wspólne życie na moście zakochanych, opowiadając tę chwilę swym dzieciom oraz wnukom. Jeśli zatem i ty masz w zamiarze jechać do Paryża, zabierając tam ze sobą własną ukochaną, zorientuj się, co dobrze tam zwiedzić, by poznać nadmienione miasto.

Paryż

Autor: Soreen D
Źródło: http://www.flickr.com

Za szczególnie romantyczne miejsce uznaje się plac Place de Furstenberg, gdzie warto jest siąść komfortowo na ławeczce oraz po prostu cieszyć się rozciągającym się naokoło nas dywanem pięknych, pachnących kwiatków, gdy słońce jest wysoko na niebie. Tutaj też warto klęknąć, kiedy chcielibyśmy poprosić ukochaną o rękę, a później pójść do jednej z uroczych restauracyjek, od których właściwie aż się tutaj roi (czytaj więcej). Po tam fantastycznym rozpoczęciu wspólnego wyjazdu można planować sobie dalsze zwiedzanie, na pierwszych miejscach umieszczając naturalnie wieżę Eiffla. To wyjątkowo znamienny obiekt Paryża, więc nie można wyjechać bez fotografii uwieczniającej nas z nadmienioną wieżą.

Paryż

Autor: Steve Baty
Źródło: http://www.flickr.com

Drugim zasadniczym punktem jest Luwr, czyli największe muzeum sztuki na świecie, w jakim znajduje się 255 sal wystawowych.uwagi z www (pozostałe wiadomości)Trzeba mieć rzeczywiście dużo czasu, gdyż jest co oglądać oraz czym się oczarować. Nie można też zapomnieć o Łuku Triumfalnym oraz Wersalu, pałacu z przepięknym parkiem, który każdego roku odwiedzają miliony podróżników.

Zaintrygował Cię nasz opis? Jeżeli tak, to wejdź do następnego artykułu i czytaj dalej wakacje madagaskar o tym, co niezwykle Cię ciekawi.

W Paryżu mieści się także znana, gotycka katedra Notre-Dame oraz najsłynniejsza aleja Paryża, zatem Pola Elizejskie . To właśnie tutaj każdego roku przechodzą parady wojskowe.

Jeśli zwiedzimy już Paryż i marzy nam się kolejna podróż, dobrze tym razem zdecydować się na Frankfurt. Oczywiście nie jest to miasto miłości, lecz również zasługuje na odwiedziny, choć weekendowe. Frankfurt co dzień jest pełen życia, a jego charakterystycznym punktem są bez wątpienia lśniące w słońcu drapacze chmur zlokalizowane w samym centrum miasta.
Comments are closed.