Gdzie wypoczywać, jeździć na snowboardzie, wchodzić na szczyty i odkrywać muzea? W Nowym Targu.

Gdzie wypoczywać, jeździć na snowboardzie, wchodzić na szczyty i odkrywać muzea? W Nowym Targu.

Południe Polski pełne jest interesujących miejsc, o których istnieniu często nawet nie wiemy. Inne z kolei są zupełnie lekceważone przez osoby tworzące swoje plany wycieczkowe. A szkoda. Najczęściej jest tak, że marzymy o podróżach w bardzo odległe miejsca , a nie jesteśmy w stanie nic powiedzieć o naszym najbliższym otoczeniu.

snowboardziści na stoku

Autor: Beraldo Leal
Źródło: http://www.flickr.com
Tymczasem rzut beretem od nas znajdziemy obszary, które warto poznać. Na dodatek, przeważająca większość owych miejsc doskonale sprawdzi się nie tylko jako cel krótkich wędrówek, ale także pełnowymiarowych urlopów|nadaje się na kilkunastodniowe wczasy, a nie tylko na popołudniową wycieczkę. Miejscowością, która zdecydowanie zapewni nam odpowiednią dawkę zabawy oraz relaksu jest na przykład położony w Małopolsce Nowy Targ- polecany hotel hotel zakopane Nowy Targ. Ta historyczna stolica a zarazem największe miasto Podhala ma w zanadrzu całkiem sporo przeróżnych atrakcji i rokrocznie przyciąga gromady ludzi spragnionych odpoczynku. Zwolennicy białego szaleństwa mają do dyspozycji dobrze przygotowane stoki i wyciągi.

góry zimą

Autor: Madalina Ungur
Źródło: http://www.flickr.com
Osobom, które chętnie łączą sportowy wypoczynek z poznawaniem przeszłości i kultury konkretnego miejsca, Nowy Targ i jego okolice mogą zaproponować szereg bardzo interesujących opcji: Muzeum Podhalańskie PTTK, Dwór w Łopusznej czy Skansen Kolejowy w Chabówce. Zapalonym włóczykijom przypadną do gustu okoliczne trasy turystyczne o różnej skali trudności. Początkujący wędrowcy i zaprawieni piechurzy z pewnością znajdą coś dla siebie. Na strudzonych zdobywców gór, ośnieżonych stoków czekają tamtejsze karczmy i restauracje. Wytchnienie przed następnym dniem pełnym wrażeń zapewni z kolei każdy hotel (hotel 5 gwiazdkowy na podlasiu) z szerokiej oferty miejsc noclegowych w Nowym Targu- sprawdź: .
Comments are closed.