Sezon na nową szafę

Sezon na nową szafę

Warto pamiętać, że cała zawartość naszej garderoby niejako odzwierciedla to, jakimi osobami jesteśmy. Jeżeli mamy skłonności do tego, by być perfekcjonistami, to na pewno na naszych wieszakach istnieje porządek, a półki to miejsce, gdzie koszulki spoczywają równo złożone. Oczywiście nie brakuje wśród nas i takich jednostek, które preferują bałagan i chaos, w jakich czują się zawsze dobrze, niemniej szafa przede wszystkim powinna być funkcjonalna, dlatego nie tyle kwestie porządku są tu ważniejsze, ile sama zawartość.

Jeśli na każdą porę roku mamy w co się ubrać i zarazem czapki zimowe dziecięce, jak i sukienki plażowe możemy znaleźć wśród sterty naszych ubrań, to możemy czuć się zadowoleni – nie jest źle. Niestety, aby było faktycznie dobrze, trzeba trochę się namęczyć i wziąć się za porządny przegląd tego, co mamy schowane na swoich półkach, komodach i w innych miejscach, gdzie przechowujemy ubrania na co dzień i od święta. Na pewno dobrze zrobimy, jeśli sceptycznym okiem popatrzymy na swoje ubrania i z pewnością połowę z nich wyrzucimy.

sukienka

Źródło: www.melanzsklep.pl

Co powinno znaleźć się w osiedlowym kontenerze z ubraniami? Na pewno to, co od dawna nie zakładaliśmy – czytaj o modzie. Skończmy z oszukiwaniem siebie, że coś nam się jeszcze przyda, ponieważ nieużywanie danych rzeczy jest sygnałem świadczącym o tym, iż nie są nam one potrzebne.

Dzięki porządkom w naszych szafach zyskamy wiele wolnego miejsca, w którym to po zakupach zagoszczą nowe perełki, jakie urozmaicą całą zawartość naszej garderoby. Szare szpilki, czerwony żakiecik, błękitne kozaki… Wiele jest niebanalnych przedmiotów do nabycia, stąd też zróbmy dla nich miejsce i zacznijmy na nowo dbać o siebie. Pamiętajmy również o tym, żeby nie tylko ubrania w centrum naszej uwagi – . Wiedzmy, że także takie dodatki, jak zegarki, portfele, walizki podróżne czy paski do spodni również pełnią kluczową rolę jeśli chodzi o nasz wizerunek. Z tego powodu starajmy się wybierać to, co ma najlepszą jakość i dobrze się komponuje z resztą garderoby. Nie bójmy się również korzystania z ekstrawagancji, która sprawi, że nasze życie będzie barwniejsze i ciekawsze. Kto powiedział, że moda nie może stać się przygodą?
Comments are closed.