Co powinno się wiedzieć o matach do yogi?

Co powinno się wiedzieć o matach do yogi?

Akcesoria do jogi oferowane są przez wiele fachowych sklepów. Asortyment jest ogromnie rozległy, co naturalnie powinno się uznać za sporą zaletę, jednakże nierzadko nie wiemy, czym kierować się w czasie ich wyboru. Wobec tego dziś odpowiemy na dwa znaczące pytania – czym kierować się podczas wyboru maty do jogi i jakim sposobem o nią dbać?

Istnieje bardzo dużo rodzajów i typów mat do jogi. Odróżniają się one wieloma parametrami, takimi jak długość, szerokość, grubość, i także rodzaj użytego materiału, wygląd i oczywiście cena. Poniektóre maty zdołają mieć właściwości antypoślizgowe, inne natomiast nie. Wszystkie te czynniki powinniśmy wziąć pod uwagę w toku wyboru maty do yogi. Jeśli chodzi o długość, najpopularniejsze są maty, jakie posiadają 180cm. Jednak maty do yogi powinny mieć minimum tyle długości, jak dużo posiadamy wzrostu. Jeżeli chodzi o szerokość, często wybierane są maty, jakie mają 60cm szerokości. Jednak osoby, jakie są szersze w barkach muszą zdecydować się na szersze maty. Wyróżniamy maty o przeróżnej grubości, bardzo cienkie, oraz także sporo grubsze. Postaciom początkującym, które jogę uprawiają hobbystycznie, z pewnością wystarczą cieńsze maty. Fachowcy zaś winni zdecydować się na maty o większej grubości.

Ćwiczenia relaksacyjne

Autor: iStock
Źródło: iStock
Istotna jest też wytrzymałość – stosowna mata do yogi winna być mocna oraz odporna- sporo więcej odnajdziesz pod tym adresem Wskazane jest również sprawdzić, jakiej gwarancji na matę udziela dana firma. Poniektóre firmy proponują nawet dożywotnią gwarancje.

Jeśli zaintrygował Cię niniejszy materiał, bez wahania przeczytaj inne uwagi z serwisu takiej kwestii – one także okażą się dla Ciebie wartościowe.

Cena także jest ważkim czynnikiem w czasie wyboru maty. Niemało osób zwraca na nią znaczną uwagę. Jeśli interesuje Cię wyśmienita mata do jogi cena zdoła być dosyć wysoka. Maty o mniejszych parametrach technicznych niewątpliwie będą trochę tańsze- sporo więcej odnajdziesz pod tym adresem.

Matę wskazane jest systematycznie czyścić, szczególnie jeśli potrzebujemy, żeby na dłużej zachowała ona swoje odpowiednie właściwości. Możemy do tego użyć specjalnych środków przeznaczonych do czyszczenia mat bądź ściereczki namoczonej w wodzie. Nie winno się używać do polerowania mat ostrych detergentów. Do tego mat nie trzeba prać w pralce, bo zdołałyby wtedy ulec zniszczeniu.

Comments are closed.