Skirting, czyli co to jest i do czego będzie pasować

Skirting, czyli co to jest i do czego będzie pasować

Nakrywanie stołu obrusem to zwyczaj, który jest znany od dawna. Obrus na stole ma dwie funkcje – po pierwsze sprawia, iż całość wygląda nadzwyczaj luksusowo i stylowo. Aktualnie odnajdziemy dużo modnych i kreatywnych rodzajów obrusów, które prezentują się faktycznie wyjątkowo. Do wyboru posiadamy proste, klasyczne i jednokolorowe obrusy, na przykład białe lub czerwone, zdołamy także zdecydować się na coś bardziej współczesnego i awangardowego, na przykład na obrusy w barwne, kolorowe desenie.

obrus

Autor: Dekoria.pl
Źródło: Dekoria.pl
Stół przykryty obrusem z pewnością doda charakteru całkowitemu pomieszczeniu. Jeśli posiadamy dosyć stary albo uszkodzony stół, to obrus może to wybornie zakryć. Po drugie obrusy użytkuje się również po to, by ochronić blat stołu. Jeśli nie potrzebujemy, żeby nasz stół ekspresowo się porysował czy zniszczył w jakikolwiek inny sposób, idealnym rozwiązaniem będzie używanie obrusa.

Bardzo powszechne są teraz obrusy plamoodporne, jakie nie tylko wyglądają bardzo efektownie, ale są też nadzwyczaj przydatne. Obrusy plamoodporne częstokroć wykorzystuje się przykładowo w restauracjach. W restauracjach przeważnie użytkuje się również nakrywanie pełnego stołu, gdzie obrus zasłania go praktycznie w całości – skirting. Właśnie w takich miejscach stosuje się w większości wypadków skirting. Jest to długa falbana, przeważnie wykonana z matowego albo satynowego materiału. Skirting stosuje się nie wyłącznie w restauracjach, ale również – patrz szczegóły – na znaczących uroczystościach, przykładowo na weselu, falbany te stosuje się również w dekoracjach kościelnych.

serwetki

Autor: Christine Warner Hawks
Źródło: http://www.flickr.com
Prócz skirtingu na stołach powinno się jeszcze pamiętać o pozostających czynnikach, które spowodują, iż stół będzie prezentował się elegancko i stylowo, na przykład serwetkach. Skirting prezentuje się niesłychanie fantastycznie i szykownie, jest to wspaniała ozdoba, doskonała na istotne, ceremonialne wydarzenia. Oryginalny skirting na pewno bez większych kłopotów kupimy w sklepach, które oferują obrusy na sprzedaż. W większości wypadków zdołamy odkryć skirting w kolorze białym czy ecru, niemniej poniektóre sklepy posiadają również inne, nowocześniejsze kolory skirtingu.
Comments are closed.