Kiedyś jeansy służyły przede wszystkim robotnikom, dzisiaj nosi je prawie każdy, a ich historia jest wyjątkowo ciekawa

Kiedyś jeansy służyły przede wszystkim robotnikom, dzisiaj nosi je prawie każdy, a ich historia jest wyjątkowo ciekawa

Jeden z północnoamerykańskich projektantów odzieży zrobił coś ciekawego – uszył spodnie jeansowe tak ciężkie i grube, że trzymały pion same, bez niczyjej pomocy. Dżinsy te były mniej więcej trzy razy grubsze, aniżeli zwykłe dżinsy oferowane w sklepach. Ciekawe jak zareagowaliby na ten wynalazek kowboje z dawnych lat?

Nie ma wątpliwości, że

jeansy damskie

Autor: Robert Sheie
Źródło: http://www.flickr.com

jeansy ciągle są modne.

Zaciekawił Cię ów artykuł? Kliknij w podany link i tam umieszczona jest autorska strona (https://www.jagna.pl/biustonosze-c-23.html) z dodatkowymi wiadomościami na ten wątek.

Trwa to niezmiennie od dziewiętnastego wieku. Dzisiaj, mierząc w salonach jeansy damskie wrangler albo męskie dżinsy levi’s, nie rozmyślamy raczej o tym, skąd się wzięły, ich powszechność jest dla nas tak naturalna, jak świecące słońce.

Jeśli taka tematyka Cię naprawdę intryguje, to bez grymaszenia kliknij tu – to niezwykle wiarygodna strona, która także Cię zaciekawi.

Materiał, z którego się je szyje to denim, był on już obecny w czasach odrodzenia, jednak to dopiero wiek przemysłu i okres poszukiwania złota w USA zagwarantowały mu sławę, którą cieszy się do dzisiaj. Północnoamerykańscy osadnicy potrzebowali spodni wytrzymałych i komfortowych, nie da się wszakże przetrwać w surowych warunkach mając na sobie wyłącznie lekką odzież. Prawdziwa moda na jeansy przyszła dopiero w poprzednim stuleciu, gdy szybko podbiły Hollywood, a potem stały się symbolem niepokornej młodzieży lat 60. i 70.Dzisiaj prawdopodobnie wyda się to zabawne, ale w przeszłości za noszenie jeansów można było zostać wyrzuconym ze szkoły. W ostatniej dekadzie XX wieku sława tych spodni trochę się zmniejszyła, aby znów wzrosnąć na początku XXI wieku, między innymi dzięki topowej modelce, Kate Moss, która spopularyzowała modę na rurki. Obecnie nikt raczej nie zaneguje ich pierwszoplanowej pozycji na rynku ubraniowym. Dobre jeansy damskie wrangler czy levi’s to zakup na lata, a przy okazji ubranie wszechstronne, które łatwo połączyć z tym, co w danej chwili mamy w szafie. Koniecznie sprawdź:

dżinsy

Autor: grotos
Źródło: http://www.flickr.com

damskie jeansy Wrangler.

Wydaje się mało realne, żeby spodnie jeansowe przestały być modne w najbliższej przyszłości. Najwyżej zmieni się sposób w jaki będziemy je nosić lub preferowane dodatki. Przecież przymocowywaliśmy już do jeansów ćwieki, robiliśmy w nich rozcięcia, kto może wiedzieć, co przyniesie przyszłość. Poza tym, nawet jeśli damy sobie spokój z zakładaniem dżinsowych spodni, to w końcu istnieją ciągle dżinsowe marynarki, torby i tenisówki. Nie każdy wie, że denim używany jest także jako materiał na fotele w samochodach czy klosze. Największym wytwórcą tej tkaniny są Chiny.
Comments are closed.