Adidasy – zarówno do ćwiczeń, jak i do bycia modnym

Adidasy – zarówno do ćwiczeń, jak i do bycia modnym

Dni, gdy adidasy kojarzone były wyłącznie ze sportowym, mało atrakcyjnym obuwiem minęły raz na zawsze. Dzisiaj wiele sportowych butów nie tylko dobrze się prezentuje, lecz także posiada konkretne i innowacyjne rozwiązania, dzięki którym są one odpowiednie zarówno do noszenia w codziennych stylizacjach, jak i do uprawiania sportu. Poniżej znajduje się krótki opis modeli adidasów, które w ostatnich miesiącach są niezmiernie popularne.

1. Buty nike free 5.0. W przypadku butów firmy Nike, warto być świadomym co dokładnie oznacza liczba umieszczona w nazwie . Jest to oznakoanie stopnia amortyzacji według własnej skali Nike. Skala ta bazuje na następującym założeniu: liczba 10 w tej skali nawiązuje do stopnia amortyzacji, jaki posiada standardowe obuwie biegowe. Liczba 0 w tej skali

buty sportowe

Autor: martakat83
Źródło: http://www.flickr.com

oznacza amortyzację, którą „zapewnia” goła stopa. Analogicznie, cyfra 5 umieszczona w nazwie mówi nam, iż but ten posiada „połowiczną” amortyzację. Obuwie te będzie więc odpowiednie do biegania dla tych osób, którzy są zainteresowani by biegać w nieco bardziej naturalny sposób.http://www.maleckamakeup.pl/makijaz-slubny/ (http://www.maleckamakeup.pl/makijaz-slubny/)Naturalny pod tym kątem, że chcieliby „poczuć” stopą to, że biegną; to, po jakim rodzaju podłoża itp. Nie da się tego poczuć w standardowym obuwiu biegowym, posiadającym wyższą skalę amortyzacji .

2. Inną serią obuwia, powszechnie rozpoznawalną na podstawie swojego wyglądu, są tak zwane air maxy. Słyną one z posiadania poduszki powietrznej, jaką firma Nike stworzyła ponad czterdzieści lat temu! Poduszka powietrzna jest nie tylko dostrzegalna w budowie buta, ale można ją również naprawdę poczuć nosząc buty z tej serii. Cała seria jest bardzo rozbudowana i obecnie posiada wiele różnych modeli.

Wymienić tu należy m.in. cieszące się dużą popularnością buty nike air max 1 , jak również nike air max command, charakteryzujące się tym, że poduszka powietrzna nie jest umieszczona tylko pod piętą, ale na całej powierzchni podeszwy buta.

3. Buty adidas la trainer charakteryzują się nowatorskim oraz szalenie modnym wyglądem Nawiązuje on do obuwia, jakie nosili sportowcy podczas Igrzysk Olimpijskich w tysiąc dziewięćset osiemdziesiątym czwartym roku. Obuwie te, dzięki oryginalnemu wyglądowi, wiele osób nosi zarówno w codziennych stylizacjach – szczególnie osoby ceniące wygodę i komfort. Buty te można również z powodzeniem nosić podczas treningów – dzięki 3 korkom na pięcie, dopasowują się one do potrzebnego w danej chwili poziomu amortyzacji.

Comments are closed.