Dokąd w góry z potomkiem, czy jest to bezpieczne

Dokąd w góry z potomkiem, czy jest to bezpieczne

Jakie góry są dobre na wyjazd z maluchem, które szlaki dobrać, atrakcje dla dzieci w górach, polecone noclegi przyjazne dzieciom – w Gorcach, Karkonoszach, Beskidach, Tatrach. Na pytanie, czy dobrze jest pojechać z malcem w góry, nasza kategoryczna odpowiedź brzmi: TAK! A jeżeli zastanawiacie się, które góry wybrać na wyjazd z dzieckiem: niemowlakiem, 2-latkiem, parolatkiem albo nastolatkiem – spróbujemy pomóc Wam i coś podpowiedzieć. Znajdziecie tutaj zarówno odpowiednie dla dziecka marszruty w górach (także z wózkiem lub nosidełkiem), jak również bezmiar atrakcji dla dzieci, jakie oferują przeróżne rejony górskie.

poranek w górach

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Karkonosze ze względu na obszerną ilość nadzwyczajnych atrakcji dla dzieci jak też liczne dosyć bezproblemowe, lecz ciekawe szlaki, polecamy na eskapady już z kilkuletnimi dziećmi. Są także trasy trudniejsze, odpowiednie dla 8-latka, a nawet takie, na których można spróbować wysokogórskiej wspinaczki po łańcuchach (dla nastolatków) – To również odpowiednie miejsce na wędrówki z potomkiem w nosidle – sporo jest tras łagodnych jak też niezbyt długich, jednakże interesujących widokowo. Jeśli chcecie kluczyć po karkonoskich szlakach z dzidziusiem w wózku, niestety nie znajdziecie zbyt wielu odpowiednich do tego szlaków. 3-latek to dziecko wg wielu rodzicieli w „najtrudniejszym” wieku do górskich wędrówek (za ciężki, żeby go nieść, a sam zbyt daleko nie zawędruje). Dla takiego malca w Karkonoszach też znajdzie się jednak nieco atrakcji – na przykład wjazdy wyciągami krzesełkowymi, Park Dinozaurów w Karpaczu. Część Karkonoszy obejmuje Karkonoski Park Narodowy, z siecią ślicznych, urozmaiconych szlaków i ścieżek dydaktycznych, przynależny do rezerwatu biosfery UNESCO. Żyją w tej okolicy m.in. głuszce, cietrzewie, mnóstwo gatunków nietoperzy. Jest w tej okolicy także wiele tras rowerowych, poniektóre dla całej rodziny, inne nadzwyczaj trudne. Najbardziej popularne miejscowości Karkonoszy to Jelenia Góra (największa), Szklarska Poręba, Kowary.

rodzina

Autor: Future PR
Źródło: Future PR
Zarówno Karpacz, jak i Szklarska Poręba to miejscowości bardzo rozległe, a przede wszystkim „długie”. Więc jeżeli jedziemy z małym dzieckiem w wózku bądź kilkulatkiem, lepiej dobrać na noclegi Szklarska Poręba punkt położony dosyć blisko szlaków. W przeciwnym razie będziemy musieli bądź dojeżdżać samochodem, albo „przebić się” poprzez całą miejscowość z wózkiem. Starczy wpisać w wyszukiwarkę wyrażenie pokoje Szklarska Poręba aby odnaleźć wiele interesujących miejsc noclegowych – Hotel i hotele dla dzieci Trzy Sosny.
Comments are closed.