Jak duży wpływ na sportowców ma białko serwatkowe?

Jak duży wpływ na sportowców ma białko serwatkowe?

suplementy

Białko jest jednym z najbardziej istotnych suplementów dla wszystkich osób uprawiających sport, jednakże szczególne znaczenie ma dla ludzi, którzy stosują długookresowy, natężony trening wytrzymałościowy. Jest istotne przy powiększaniu masy i rozwijanu mięśni. Białka gwarantują odpowiedni bilans azotowy zapewniając maksymalną stymulację anabolizmu i odbudowę mięśni.

Whey protein, to białko serwatkowe oferujące wszelkie zalety które znajdują się w białkach pochodzących z nabiału, jednakże nie posiada laktozy i cholesterolu. Może też być używane przez sportowców którzy są weganami. Whey protein posiada również wyższy w porównaniu z innymi białkami nabiałowymi poziom kwasu glutaminowego. Gdy dojdzie do przeciążenia organizmu, zapasy glutaminy w organizmie spadają i powinny być uzupełniane poprzez suplementację. Sweet Whey wpływa również dodatnio na metabolizm, pracę jelit oraz mikroflorę jelitową, efektywnie wspiera i poprawia nasz system odpornościowy. Białko serwatkowe jest produktem przeznaczonym dla sportowców, osób aktywnych fizycznie i osób pragnących zmniejszyć masę ciała. Sweet Whey charakteryzuje się wysoką zawartością aminokwasów, aminokwasów rozgałęzionych BCAA (wypróbuj w promocji ostrovit bcaa) i glutaminy.

Aminokwasy BCAA, w przeciwieństwie do innych białek, nie są niszczone w układzie pokarmowym i w wątrobie, ale od razu szybko wnikają do krwiobiegu, następnie stymulują syntezę białka w mięśniach. Zobacz też kulturystyka sklep. Najlepiej spożywać BCAA extra w kilku niewielkich porcjach rozłożonych równomiernie i jedzonych przez cały dzień, najlepiej w kilkugodzinnych odstępach czasu. Glutamina jest wybornym elementem zapobiegającym niszczeniu mięśni oraz zmniejszającym ich bolesność. Jest to hormon, który pomaga przy redukcji wagi, pogłębia masę mięśniową oraz gęstość kości. Jest skuteczny także przy zmniejszeniu bólu w mięśniach spowodowanego obecnością kwasu mlekowego, przez co można ćwiczyć o wiele dłużej. Sprawdź także sklep z suplementami diety

Spore zapotrzebowanie na białko w sporcie, przy jednoczesnym założeniu, aby danie nie było ciężkie i nizbyt duże otworzyło drogę odżywkom wysokobiałkowym, które mają częściowo pokrywać zapotrzebowanie na materiał budulcowy. Są świetnym pożywieniem gdyż występujące w nich białko jest w postaci łatwo wchłanialnych hydrolizatów. kulturystyka sklep (szukasz znajdź informacje)

Źródło:

Comments are closed.