Pielęgnacja twarzy mężczyzny i specyfiki stosowane podczas golenia.

Pielęgnacja twarzy mężczyzny i specyfiki stosowane podczas golenia.

Znany jest pogląd, który mówi, że dbanie o urodę i pielęgnacja własnego ciała to częściej specjalność pań niż panów. I jest to stereotyp jak najbardziej wiarygodny i wyjątkowo utrwalony nie tylko w kulturze, ale również w samej naturze mężczyzny. W odróżnieniu od kobiet, mężczyźni przeważnie nie postrzegają siebie jako obiektu adoracji, więc nie spostrzegają powodu, dla którego mieliby specjalnie korzystać z kosmetyków czy zajmować się pielęgnacją skóry.

golenie się

Autor: Christina zur Nedden
Źródło: http://www.flickr.com
Ponadto przyczyny tego stanu nie są jedynie zdeterminowane przez psychikę – biologia wszystkich panów jest taka, że dopuszcza nieco mniej troszczyć się o swoją aparycję bez znacznego uszczerbku wizerunkowego – . Dla przykładu, mężczyźni posiadają w przybliżeniu o 25% grubszą i bardziej owłosioną skórę niż kobiety, co czyni ich bardziej odpornymi na warunki zewnętrzne i mniej wrażliwymi. Taka fizjologiczna bariera ochronna nie daje przyzwolenia jednak, że mężczyźni mają się zapuszczać. Wciąż zostaje przecież chociażby temat golenia się. Pochodzący z Wysp Brytyjskich powieściopisarz Somerset Maugham powiedział niegdyś, że w każdym pociągnięciu brzytwą kryje się jakaś filozofia. Trudno się z tym nie zgodzić, skoro jest to zabieg, który zdaje się być jednym z najbardziej doniosłych zadań, z którymi zmagać się musi każdy facet codziennie o poranku w łazience (pomijając tych którzy zapuszczają brodę lub/i wąsy, oczywiście) – Facetaria.

dbający o siebie mężczyzna

Autor: Kavian Borhani
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy z nas ma z pewnością wypracowane metody i rytuały towarzyszące goleniu twarzy. Oprócz nieodzownego narzędzia, jakim jest maszynka do golenia (kiedyś żyletka), potrzeba również kosmetyków, które ułatwią nam czas spędzany przed lustrem.

Po przeglądnięciu tego artykułu korci Cię, aby napisać na tej witrynie jakieś komentarze na temat (https://ekertnails.pl/109-spa)? Nie zwlekaj! Nawet najmniejsza opinia będzie dla nas istotna.

Najczęściej używany dziś specyfik to żel do golenia, czasem stosuje się również kremy męskie po goleniu, aby złagodzić nieco piekące uczucie potraktowanej ostrzem skóry. Jeśli chodzi o dobór kosmetyków, wydaje się, że jesteśmy konserwatywni. Jednak na rynku ukazują się coraz częściej nowości, które warto wypróbować, jak chociażby MEN-U ‘matt skin refresh gel’, czyli żel do twarzy wspierający likwidację wrastajacego zarostu – men-u.

Comments are closed.