Egzotyczne wakacje

Egzotyczne wakacje

Z roku na rok, w czasie wakacji poszukujemy coraz bardziej egzotycznych i interesujących kierunków podróży. Oczywiście, Egipt albo Turcja nadal cieszą się zainteresowaniem, ale dużo atrakcyjniejsze stają się choćby wycieczki do Chin. Zazwyczaj długie podróże obmyślamy ze sporym wyprzedzeniem, jednak zaczynamy z wolna także spontanicznie wyjeżdżać.

indie, egzotyczne

Źródło: http://www.eccotravel.eu/

Gdy idzie o oferty last minute egzotyka staje się coraz bardziej popularna.

Jakie kierunki wybieramy?

Kierunki naszych wojaży są bardzo zróżnicowane. Biura podróży mają w ofercie wycieczki na Dominikanę, do Peru, do Afryki i mnóstwo innych. Powinniśmy jednak pamiętać o tym, że do tego typu wyjazdu trzeba się odpowiednio przygotować. Jeżeli planujemy zwiedzać Afrykę – musimy z odpowiednim wyprzedzeniem się zaszczepić na kilka chorób występujących w tamtym rejonie, albo pamiętać o lekach w trakcie wyjazdu. Przede wszystkim powinniśmy odwiedzić przed planowanym wyjazdem lekarza. Afryka to naturalnie niejedyny kierunek.

Gdy idzie o oferty last minute Indie stały się popularne, szczególnie region Goa. Wielkie plaże, ciepła woda – to wręcz idealne warunki do letniego wypoczynku. A dodatkowo inna kultura, wspaniałe smaki, interesujący ludzie. Zdecydowanie ciekawie będzie odwiedzić Indie. Oczywiście, gdy wybieramy ten kierunek, również musimy zwrócić uwagę na mnóstwo kwestii. Pamiętajmy o wizycie u lekarza no i zdecydowanie nie można pić wody innej, niż butelkowana. Przystosowany do europejskich smaków układ pokarmowy nie poradzi sobie z bakteriami występującymi w tamtej części świata, więc możemy sobie zepsuć urlop.

O czym pamiętać?

eccotravel

Źródło: http://www.eccotravel.eu/

Indie to tylko jeden z popularnych kierunków. Żeby się o tym przekonać należy wpisać w wyszukiwarkę choćby „Izrael last minute”. Dowiemy się, że tego typu ofert jest całe mnóstwo.

Pasjonuje Cię opisywana sprawa? Jeśli tak, to ponadto zobacz link na witrynie, która też publikuje takiego typu teksty. To z pewnością da Ci do myślenia!

Zanim zdecydujemy się na wykupienie tego rodzaju wyjazdu sprawdźmy dokładnie biuro podróży. Pamiętajmy także, że wyprawy do egzotycznych i odległych krajów to wyższy koszt niż wakacje w Turcji czy Egipcie. Dobrze jest także przed wyjazdem poczytać o zwyczajach i kulturze danego kraju, aby przez przypadek nie zrobić nikomu przykrości lub nie popełnić jakiejś ogromnej gafy.

Comments are closed.