Wypady last minute – wady i zalety. Wakacje dla odważnych.

Wypady last minute – wady i zalety. Wakacje dla odważnych.

Podróże w trybie last minute zrobiły się w pewnym momencie bardzo popularne, a biura turystyczne prześcigały się w tworzeniu kolorowych i zachęcających ofert tego rodzaju. Dla sporej ilości osób to doskonała okazja, aby udać się w wymarzone miejsce, za cenę, która nie przekracza możliwości budżetu domowego i nie spłucze konta rodziny na najbliższe kilka miesięcy.

wycieczki do tajlandii

Autor: merec0
Źródło: http://www.flickr.com/photos/merec0/660330567/
meksyk last minute

Autor: Jean-Sebastien Roy
Źródło: Ogród pełen cienia
Ludzie, którzy jeżdżą na zagraniczne wakacje w trybie last minute bardzo często jako przyczynę podają bardzo korzystną ofertę oraz to, iż wakacyjne miesiące w naszym kraju nie są dostatecznie gorące, a za granicą na pewno pogoda będzie idealna. Za sprawą last minute wycieczki do Tajlandii, Egiptu czy Meksyku nie są już takie egzotyczne- ciekawy artykuł. Mając odłożone fundusze i zaplanowany urlop, możemy opłacić wyjazd last minute nawet na dzień przed wyjazdem. Za ofertę typu Meksyk last minute należy od ręki zapłacić całą kwotę. Nie ma mowy o zadatku czy ratach. Kiedy zdecydujemy się na taką wakacje – od razu należy zrobić przelew.

Jednakże co zrobić, kiedy mamy urlop w pracy zaklepany na lipiec, a niczego fajnego nie możemy akurat znaleźć? W wielu zakładach pracy zmienianie urlopu nie jest mile widziane, dlatego pozostaje nam szukać do oporu. Plusem wycieczki do Tajlandii opłaconej w systemie last minute jest to, że rabat może sięgać nawet 75% wartości wypadu, a wypad pozostaje pełnowartościową ofertą i ma te same atrakcje jak wyjazd kupiony dużo szybciej. Trzeba jednak uważnie przeczytać regulamin przed kupnem, by się upewnić, czy tak jest na pewno- użyj tego linku. Niestety, minusem w takiej sytuacji jest to, iż dostajemy pokoje o gorszym standardzie (na przykład z widokiem na parking). Meksyk last minute jest świetną ofertą, gdy możemy spakować się w jeden dzień. Przed wypadem w dalekie rejony globu (na przykład do Indii) czasami trzeba się zaszczepić – kiedy mamy krótki czas zbierania się do wyjazdu nie mamy na to szans.

Wyjazdy last minute stały się jednym z chwytliwych terminów we współczesnej turystyce. Znajdziemy je w reklamach, wisi na afiszach każdego biura podróży. Biurom podróży korzystniej jest zejść z ceny na krótko przez odlotem, gdyż chcą, aby wszelkie miejsca były wyprzedane.
Comments are closed.