Planujemy ogród

Planujemy ogród

Praktycznie każdy z nas chciałby mieć ogród bezobsługowy jak też tani (w zrealizowaniu i utrzymaniu), a zarazem pełen ładnych roślinek, ładny o każdej porze roku oraz efektywny. Nie łatwo jest to wszystko pogodzić.

Jednak najważniejsze, żeby zaaranżować go zgodnie z przemyślanym projektem po czym wykonać wszelkie prace we właściwej kolejności.
topex

Autor: liketearsintherain’s buddy icon
Źródło: www.flickr.com
Domek czy ogród – co w pierwszej kolejności? Większość inwestorów najpierw skupia się na budowie domku, zaś dopiero potem – na zagospodarowaniu parceli. My doradzamy – niech ogródek rośnie razem z domem. Przeminęły już czasy, kiedy brygada w czasie stawiania obiektu niszczyła całą parcelę. Kiedy projekt ogródka powstaje równolegle z planem domku, poniektóre jego fragmenty, przykładowo taras, można zaplanować w taki sposób, żeby do perfekcji wtapiały się w otoczenie.

Chcesz dokładniej zbadać opisywany tutaj problem? Jeśli tak, zobacz przykłady (http://www.skalnik.pl/kask-vertex-best-red-petzl-595809) zbliżonych tekstów. One również omawiają tę sprawę.

Dodatkowo jeżeli większe roboty ziemne na działce przeprowadzimy w czasie budowy domu, na etapie jego wykańczania nie będzie trzeba brnąć w błocie, a niedługo będzie można się weselić podwójnym rezultatem. Odpowiednie narzędzia zakupisz w Bass Polska- bass.

Jeżeli z kolei dom już stoi, w sezonie zimowym warto zająć się projektowaniem ogródka (na wiosnę będzie można zaraz przystąpić do prac). Jeżeli jest mały i rośnie na nim trochę drzew, zadanie jest uproszczone.

Jeśli masz ochotę poznać większą ilość danych na opisywany temat – znakomicie się składa, gdyż istnieje już pełna informacja (https://silverbox24.pl/tagi/okladkowe-na-plasko/), którą możesz zobaczyć tutaj.

Kiedy parcela jest całkowicie pusta, bez drzew a także uzbrojenia w media – założenie ogrodu pochłonie o wiele więcej czasu oraz funduszy. Wtenczas na początek wybierz należyty panel ogrodzeniowy.

Planując ogród we własnym zakresie, pamiętajmy, iż najefektowniej wygląda wielopiętrowy układ roślin (w głębi – hen w polu widzenia – sadzi się wyższe okazy, na przykład drzewa, krzewy, przed nimi byliny, a najbliżej obserwatora roślinki płożące) a także zestawienie rodzai o odmiennym pokroju – np. strzelistych z tymi o wiszących pędach. Zaopatrz się w nieodzowne narzędzia Topex.

namioty ogrodowe

Autor: annieo76
Źródło: http://www.flickr.com/photos/nelanah/381421012/sizes/l/
Bez planu ani rusz. Gdy urządzanie ogródka rozpoczniemy od zrealizowania planu zagospodarowania oraz ustalenia cykli robót, unikniemy omyłek oraz zoptymalizujemy działania- sprawdź sam.

W miejscu, w którym będą wykonywane wykopy, zawczasu będzie można ściągnąć wierzchnią, urodzajną warstwę ziemi (przyda się w następnej kolejności w trakcie sadzenia roślin). Realne stanie się też oszacowanie wydatków robót oraz zaplanowanie ich zgodnie z określonym budżetem. Na koniec projektujemy takie elementy jak namioty ogrodowe.
Comments are closed.