Czarny i biały – polecane połączenie

Czarny i biały – polecane połączenie

sukienka

Autor: Every Nature
Źródło: Every Nature
Bez chwili zastanowienia można zadeklarować, że połączenie czarnego z białym przenigdy nie wyjdzie z mody. Człowiek uwielbia czerpać inspiracje z natury i chociaż poza zebrą, bardzo trudno znaleźć w niej takie zestawienie kolorystyczne, to należy powiedzieć, że jest w nim coś niesamowicie naturalnego, subtelnego oraz eleganckiego. Przez wiele lat połączenie obu kolorów zostało na stałe w modzie.

Czarno-białe ubrania ma w swej ofercie dużo firm, od tych najbardziej wyszukanych jak na przykład ubrania Chanel, po te bardziej pospolite jak np. ubrania Reserved. Zestawienie tych kolorów bez dodawania, żadnej dodatkowej barwy jest wyrazem dobrego smaku i dodatkowo też może informować o zasobności naszego portfela. Już wieku temu w naukach społecznych zwrócono bowiem uwagę na fakt, iż kolory czarny i biały to kolory biznesu, powiązane z bogactwem. Bieda natomiast w wielu miejscach na świecie lubi wyrażać się bardziej żywą kolorystyką. Na dowód tego powinno się oglądnąć program przyrodniczy poświęcony mieszkańcom trzeciego świata, a na pewno wyciągniemy bardzo podobne wnioski.

W wymienionym już powyżej sklepie Reserved można kupić wiele ciuchów wpisujących się w ten czarno-biały, klasyczny trend. Sporo z nich, wykorzystuje go bezpośrednio przez złączenie materiałów właśnie w tych kolorach. Sukienki Reserved są tego doskonałym przykładem. Do kupienia istnieje wiele modeli, które oprócz proporcjonalnego połączenia tych dwóch kolorów, wykorzystuje też takie zabiegi jak lamowanie, kołnierzyki czy wstawki. Czarna sukienka z lamówkami w kolorze białym to extra propozycja na przykład dla Pań które pracują w biurze.

Rzecz jasna nie jest powiedziane, że opisywany duet kolorów powinien być wykorzystany w ramach jednej rzeczy. Taki sam efekt, można uzyskać też przy połączeniu takich rzeczy – czarne spodnie Reserved z bluzką w kolorze białym, albo też sukienkę w kolorze białym z czarnym żakietem. Zdecydowanie się na taki zabieg może okazać się znacznie praktyczniejsze, ponieważ w przypadku, gdy będziemy musieli wyglądać jakoś bardziej oficjalnie, pozostaniemy w czarno-białej tonacji, natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, by później czarną albo białą sukienkę połączyć wraz z innymi kolorami, projektując zupełnie nowy, mniej formalny look.

Comments are closed.