Rozmaite regiony Polski – w jakie miejsce tym razem udać się na urlop?

Rozmaite regiony Polski – w jakie miejsce tym razem udać się na urlop?

Jednym z największych kompleksów leśnych na terenie naszego państwa są Bory Tucholskie. Ten wyjątkowo duży obszar ma bardzo silnie urozmaiconą rzeźbę terenu, liczne jeziora, torfowiska, niespotykane nigdzie indziej gatunki ptaków – to atrakcje przyciągające wielkie grupy turystów.

Bory Tucholskie każdego roku niezwykle chętnie odwiedzają turyści pochodzący nie tylko z naszego kraju, ale także spoza niej. Rzeki oraz jeziora przepływające przez ten niezwykły obszar od wielu lat są miejscem naprawdę popularnym wśród kajakarzy. Czarne bociany, cietrzewie, drapieżne sokoły oraz głuszce przyciągają natomiast bardzo dużą liczbę ornitologów. Tak ogromne natężenie ruchu turystycznego sprawia, że w okresie wakacyjnym turyści wybierający Bory Tucholskie noclegi rezerwować powinno nawet kilka miesięcy wcześniej.

las

Autor: Björn S…
Źródło: http://www.flickr.com

Wielką popularnością cieszą się Bory Tucholskie noclegi na tych terenach zaś to głównie kwatery agroturystyczne oraz pensjonaty. Najbardziej cenna część obszaru została objęta nadzorem w ramach Parku Narodowego Bory Tucholskie nocleg (czytaj resztę pod adresem). Wśród znajdujących się tutaj licznie jezior jednym z najpiękniejszych jest Jezioro Charzykowskie. Już w okresie między pierwszą a drugą wojną światową jezioro to przyciągało bardzo wielu turystów, także obecnie jest jedno z liczniej odwiedzanych miejsc.

Jednym z zachwycających czystością regionóww naszym kraju jest Podlasie. Wyjątkowo czyste powietrze, niezwykłe krajobrazy zachęcają do wypoczynku w tym regionie. To właśnie na terenie Podlasia znajduje się Puszcza Białowieska. Obszar ten przyciąga także wielu fanów kajakarstwa i żeglarstwa. Przyciąga ich tutaj przede wszystkim Kanał Augustowski. Napływ turystów sprawił, że od kilku lat bardzo mocno rozwija się agroturystyka Podlasie zaś cieszy się rosnącą popularnością.

Czy na danej stronie (http://www.activtour.pl/chce-zobaczyc/kursy-i-programy-padi/) coś Cię zainteresowało? Masz ochotę poznać dużo detali na ów temat? Nie ma przeszkód. Trzeba jedynie wejść w poniższy link.

Dla wielu mieszkańców regionu najważniejszym źródłem dochodu stała się agroturystyka Podlasie zaś przyciąga coraz więcej turystów. Wypoczywający w gospodarstwach agroturystycznych turyści mają okazję skosztować pyszności regionalnych. Wśród nich naprawdę pysznej babki i kiszki ziemniaczanej. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się mające miejsce w Supraślu Święto Babki Ziemniaczanej. Do innych tradycyjnych dań, których koniecznie trzeba spróbować należy pierekaczewnik serwowany w wersji na słodko lub na ostro. Spróbujemy go w Kruszynianach.
Comments are closed.