Nowy Targ – odwiedź i zadurz się w tym mieście

Nowy Targ – odwiedź i zadurz się w tym mieście

Nowy Targ, miasto w województwie małopolskim, jest znane z tego, że stanowi podstawowy ośrodek wymiany handlowej, transportowy i produkcyjny Podhala. Już samo położenie miejscowościu styku Białego i Czarnego Dunajca u podnóża Gorców, sprawia, że jest ona bardzo miłą dla oka okolicą, tak pod względem kultury, jak i przyrodniczym.

tanie noclegi nowy targ

Autor: Jan Tik
Źródło: http://www.flickr.com/photos/jantik/308709862/
tanie noclegi nowy targ

Autor: Jean-Sebastien Roy
Źródło: Ogród pełen cienia
Jeśli masz chęć wyjechać na wyprawę w ineteresujące miejsce, warto zastanowić się nad Nowym Targiem. Zwłaszcza, że jeżeli idzie o tanie noclegi Nowy Targ jest na początku rodzimych regionów rekreacyjnych. Już tylko wspaniały górski widok powinien stanowić dobry powód, by obejrzeć tę ładną krainę. Nowy Targ znajduje się w rejonie niesłychanie atrakcyjnym przyrodniczo. Działa tu Gorczański Park Narodowy, na terenie którego żyją rodzaje stworzeń takich jak: traszka karpacka, niedźwiedź brunatny, wilk szary, żbik europejski a także ryś euroazjatycki. Działa w tym miejscu też Bór na Czerwonem, rygorystyczny rezerwat, który czuwa nad ochroną roślinności torfowiskowej. Miłośników górskich pieszych wycieczek z pewnością interesować będą liczne trasy górskie w obrębie Nowego Targu. Miejscowość należy zobaczyć też ze względu na zabytki historii, to jest kościół pod wezwaniem św. Anny, kościół pod wezwaniem św. Katarzyny Aleksandryjskiej, pomnik wykonania Władysława Orkana, Adama Mickiewicza oraz Jana Pała II. Odrębną atrakcją okazuje się sam wielki Rynek z siedzibą władz miejskich wywodzącym się z XIX stulecia oraz wiekowymi kamienicami. Mimo, iż Nowy Targ nie jest najbardziej znanym turystycznymrekreacyjnym miejscem, naprawdę trzeba je odwiedzić. W temacie, jakim bywają tanie noclegi Nowy Targ rzeczywiście troszczy się o zwiedzających- .

Jeżeli chcesz znaleźć artykuły na ten temat, to przejdź tutaj legalizacja pobytu wrocław i zobacz inne informacje odnośnie podnoszonego zagadnienia.

Ponadto,|z uwagi na swą kupiecką i chałupniczą przeszłość, miasto słynące z produkcji kożuchów i obuwia, uzyskało niesamowity rozgłos ze względu na odbywające się tutaj wielkie jarmarki, przyciągające też przybyszów zza granicy.

tanie noclegi nowy targ

Autor: merec0
Źródło: http://www.flickr.com/photos/merec0/660330567/
W zimienatomiast wielką atrakcją mogą okazać się funkcjonujące tu wyciągi dla narciarzy, Zadział i Długa Polana.
Podczas wyprawy w Tatry Nowy Targ powinien stanowić konieczny ośrodek turystyczny dla każdego zwiedzającego.
Comments are closed.