Jaki wpływ na wyniki sportowców ma whey protein?

Jaki wpływ na wyniki sportowców ma whey protein?

Białko jest jednym z najbardziej istotnych suplementów dla wszystkich osób uprawiających sport, jednak największe znaczenie ma dla osób stosujących przez długi okres czasu, natężony trening wytrzymałościowy. Jest konieczne przy powiększaniu masy a także kształtowaniu mięśni. Białka zapewniają w organizmie właściwy bilans azotowy pozwalając na maksymalną stymulację anabolizmu i odbudowę mięśni.

suplementy

Whey protein, to białko serwatkowe oferujące wszystkie zalety które są w białkach pochodzących z nabiału, ale nie zawiera laktozy i cholesterolu. Może też być używane przez sportowców będących na diecie wegańskiej. Whey protein ma również wyższy w porównaniu z innymi białkami nabiałowymi poziom kwasu glutaminowego. Gdy dojdzie do przeciążenia organizmu, zapasy glutaminy w organizmie wyczerpują się i powinny być uzupełniane poprzez suplementację.

Sweet Whey wpływa również dodatnio na metabolizm, pracę jelit oraz mikroflorę jelitową, skutecznie wspiera i polepsza pracę systemu odpornościowego. Białko serwatkowe jest produktem przeznaczonym dla sportowców, osób aktywnych fizycznie i osób pragnących zmniejszyć masę ciała. Sweet Whey charakteryzuje się wysoką zawartością aminokwasów, aminokwasów rozgałęzionych BCAA i glutaminy.

Aminokwasy BCAA, inaczej niż inne białka, nie są degradowane w przewodzie pokarmowym i w wątrobie, ale od razu szybko wnikają do krwiobiegu, następnie pobudzają syntezę białka w mięśniach. Najlepiej spożywać BCAA – najniższa cena na trec bcaa – extra w kilku niewielkich porcjach podzielonych równomiernie i jedzonych przez cały dzień, najlepiej w trzygodzinnych odstępach czasu.

suplementy diety

Autor: Centrum Naturhouse
Źródło: Centrum Naturhouse

Glutamina jest bardzo dobrym składnikiem zapobiegającym niszczeniu mięśni oraz zmniejszającym ich bolesność. Hormon ten pomaga przy redukcji wagi, powoduje skok masę mięśniową i gęstość kości. Jest skuteczny także przy zmniejszeniu bólu w mięśniach spowodowanego obecnością kwasu mlekowego, dzięki czemu można dłużej kontynuować tening.

Spore zapotrzebowanie na białko (nowa-> www.sklep.sport-max.pl/ser-pol-261-TREC-Whey-100.html) w sporcie, przy jednoczesnym założeniu, aby danie nie było ciężkie i niezbyt duże otworzyło drogę odżywkom wysokobiałkowym, które mają częściowo pokrywać zapotrzebowanie na materiał budulcowy. Są świetnym pożywieniem ponieważ występujące w nich białko jest w postaci dobrze wchłanialnych hydrolizatów.

Comments are closed.