Co jest koniecznym wyposażeniem harcerza? Czego potrzebuje taki młody człowiek?

Co jest koniecznym wyposażeniem harcerza? Czego potrzebuje taki młody człowiek?

Każdy opiekun przyszłego harcerza z pewnością myśli nad tym jakich rzeczy będzie potrzebowało dziecko zapisane do tej organizacji. Z czego składa się wyposażenie harcerzy? Co musi ze sobą mieć?
[IMG=1311/528230be3e28b___flickr_4770585322

Każdy opiekun przyszłego harcerza na pewno myśli nad tym czego będzie potrzebowało dziecko należące do tej organizacji. Z czego składa się wyposażenie harcerzy? Co powinien posiadać harcerz?
pas harcerski

Przede wszystkim mundur. Od tej rzeczy z pewnością musimy zacząć. Na pełne umundurowanie składa się bluza jak również spodnie (spodnie softshell męskie) ZHP. Do tego należy posiadać pas harcerski. Z pewnością nieodzowna jest czapka (profesjonalne czapki Mikołaja dla dzieci) rogatywka z wpiętą srebrną lilijką. Rodzaj funkcji pokazuje sznur funkcyjny przywieszony do munduru. Częścią tego typu ubioru jest też chusta, która ma właściwy dla konkretnego szczepu kolor. Typowym dodatkiem dla tego ubioru są także getry w kolorze czarnym z dwoma białymi paskami. Oprócz tego, harcerz musi posiadać wygodne buty, a do tego powinny być ono w kolorze czarnym. Trzeba mieć także do tego krzyż harcerski. Do tego nie powinno zabraknąć odpowiednich plakietek, jakie harcerz otrzymuje i nabywa w czasie takiej przygody w organizacji harcerskiej. Najnowszy sklep: .

Harcerstwo z reguły kojarzy się z wyjazdami. Jeśli tak, to konieczny będzie plecak. Mały na biwak oraz drugi większy na dłużej trwający obóz harcerski. Na takich wypadach przyda się finka harcerska, menażka jak również tak zwany niezbędnik, który jest połączeniem widelca, łyżki i noża. Na wodę potrzebna będzie z kolei manierka. Nie możemy zapominać o śpiworach, jakie przydadzą się w nocy. Każdemu harcerzowi po złożeniu przyrzeczenia harcerskiego przekazywana jest książeczka harcerska. Czytaj dalej: linki.

. To taki rodzaj legitymacji dla harcerzy. Trochę tego jest, jednak nie wszystko trzeba mieć od początku. Po pewnym czasie z pewnością uda się skompletować cały ekwipunek.
Comments are closed.