zabiegi stosowane w przeróżnych chorobach oczu

zabiegi stosowane w przeróżnych chorobach oczu

Starczowzroczność nie jest defektem wzroku, ani patologiczną zmianą, a efektem naturalnego procesu starzenia. Jest to rzeczywisty stan, który dotyka ogromny procent ludzi, przeważnie po czterdziestym roku życia, jednakże granica wieku jest obecnie coraz niższa.

Nowoczesne łóżko Tempur® Etiuda

Autor: Tempur
Źródło: Tempur
Za pojawianie się uciążliwej dolegliwości jest odpowiedzialna substancja białkowa, jaka osadzając się na soczewce powoduje, że soczewka staje się większa i traci giętkość. Starczowzroczność objawia się naruszeniem zdolności właściwego spostrzegania obiektów odległych, również bliskich. Pojawiają się kłopoty z czytaniem, szyciem, korzystaniem z telefonu komórkowego, lub pracą na komputerze. Jednym z słynnych wyjść stają się szkła dwuogniskowe z wyraźną poprzeczną linią, jaka odłącza górną część od dolnej. Absolutnie problem eliminuje refrakcyjna wymiana soczewki, czyli zabieg chirurgiczny opierający się na wymianie własnej soczewki na sztuczną, wieloogniskową. Jednocześnie możliwa jest naprawianie istniejących wcześniej wad wzroku.

Witrektomia (zobacz) to zabieg mikrochirurgiczny, wykorzystywany w wielu rozmaitych schorzeniach siatkówki i ciała szklistego. Jego zamierzeniem może być statyczność, udoskonalenie, względnie odnowienie prawidłowego działania siatkówki oka.

Czy potrzebujesz kolejnej dawki tego typu publikacji podanych w tak samo przystępny sposób? Nic trudnego – kliknij ten link – zalecamy tę witrynę (www.monikamilejska.pl/)!

Zabieg chirurgiczny w procesie którego śródoperacyjnie wprowadza się narzędzia mikrochirurgiczne do wnętrza gałki ocznej i przez serie manipulacji chirurgicznych stara się pozyskać wynik naprawy, względnie usunięcia stanu patologicznego, to witrektomia. Cena jest zależna od tego, czy zabieg dotyczy tylko jednego schorzenia, bądź operowane jest więcej chorób.

Comments are closed.