Czy to następna rewolucyjna dieta czy może nic specjalnego? Co sądzić o diecie “8 godzin”. Dowiedz się z czym się to je

Czy to następna rewolucyjna dieta czy może nic specjalnego? Co sądzić o diecie “8 godzin”. Dowiedz się z czym się to je

Dieta 8 godzin to jedna z ostatnich form żywieniowych dla osób, które pragną zrzucić zbędne kilogramy bez restrykcyjnego ograniczania pożywienia. Jej twórcami są David Zinczenko i Peter Moore, którzy reklamują swoją dietę jako zrzucanie kilogramów bez pozbawiania się przyjemności spożywania tego co lubimy.

DietaDieta – (zobacz jak wygląda dieta warzywna i owocowa) 8 godzin polega na pilnowaniu pory poszczególnych posiłków, tak by porcje żywieniowe spożywane było przez osoby na diecie wyłącznie w trakcie 8 godzin przez dobę. Twórcy takiej rewolucyjnej metody odchudzania zapewniają, że jeżeli uda nam się przestrzegać takiego czasu możemy pozbyć się do 5 kilogramów w trakcie tygodnia. Ważne jest także, aby nie dojadać poza podanym czasem spożywania posiłków. Jeśli chodzi o spożywane pożywanie, nie stawia się tu ograniczeń. Możemy jeść wszystko na co przyjdzie nam ochota, rzeczą oczywistą jest jednak, iż jeśli zamierzamy przez 8 godzin opychać się słodyczami to rezultat będzie niestety opłakany.

dieta

Autor: Vassilis
Źródło: http://www.flickr.com

Potrawy muszą więc być bogate w wartości odżywcze, jednakże nie musimy aż nadto martwić się o kalorie przez nas spożywane. Zaletą tej diety, według jej pomysłodawców jest czas, jaki dajemy własnemu organizmowi na odpoczynek i przetworzenie posiłków przyjętych przez nas w trakcie 8 godzin. Nasze ciało ma 16 godzin na trawienie oraz pozbycie się wszelkich zbędnych substancji z obiegu co działa bardzo dobrze nie tylko na nasza wagę, ale i na nasze samopoczucie. Dieta – (wczasy z dietą warzywno owocową) 8 godzin mimo iż ma wielu zagorzałych fanów ma także duże grono sceptyków, którzy zarzucają twórcom promowanie swego rodzaju głodówki.

Należy jednak wiedzieć, że dużo zależy od aktualnego trybu życia, od tego ile się ruszamy oraz wydolności naszego ciała. Nie wszyscy posiadamy te same parametry życiowe, dla niektórych dieta 8 godzinna może okazać się doskonałym sposobem na pozbycie się zbędnych kilogramów, dla pozostałych jednak może być przyczyną efektu jo-jo. Mimo wszystko pamiętajmy, by ciągle mieć rękę na pulsie i samemu, bez specjalnych diet sprawdzać, co spożywamy oraz w jakich ilościach. Pomocny w tym jest z pewnością przelicznik kalorii. Dzięki temu będziemyorientować się,jaką ilość kalorii przyswajamy w ciągu dnia i czy można coś z tym zrobić. Wszystkie diety powinny się na tym opierać. Zobacz również „>.
Comments are closed.