Przechowywanie ziaren wymaga postawienia porządnego elewatora, natomiast za ich oczyszczanie odpowiada wyspecjalizowana czyszczalnia do ziarna

Przechowywanie ziaren wymaga postawienia porządnego elewatora, natomiast za ich oczyszczanie odpowiada wyspecjalizowana czyszczalnia do ziarna

Przechowywanie ziarna nie jest prostą sprawą. Na początku należy je dokładnie oczyścić, a potem umieścić w miejscu, gdzie będzie bezpieczne i nie narażone na kaprysy pogody. Całe szczęście, że rolnicy mają do dyspozycji innowacyjne urządzenia.

Jeżeli pragniemy, by ziarno, które posiadamy zostało wstępnie wyczyszczone, to najlepszym pomysłem może być tak zwana czyszczalnia do ziarna. Jest to urządzenie, powodujące, iż wszelkie ziarna zbóż, kukurydzy i innych roślin będą oczyszczone z rozmaitych zanieczyszczeń większych i mniejszych. Dobra czyszczalnia do ziarna sprawi, że usuniemy na ten przykład: kurz, nasiona chwastów oraz kamyki. To urządzenie jest idealne dla małych gospodarstw rolnych i dla wielkich zakładów czy stacji hodowli roślin – czytaj więcej.
konsument

Autor: Gytizzz
Źródło: http://www.sxc.hu
Później należy odnaleźć miejsce, aby takie ziarna przechowywać. W tym przypadku doskonałym pomysłem będą silosy płaskodenne. Ich rolą jest przetrzymywanie ziaren zbóż oraz roślin strączkowych. Na ogół zrobione są ze stali falistej, co sprawia, że są trwałe i doskonale spełniają swoje zadanie. W sieci funkcjonuje wiele przedsiębiorstw, które mają w ofercie silosy płaskodenne. Starczy uruchomić przeglądarkę i wpisać właściwie hasło, by otrzymać wiele przydatnych rezultatów. Warto porównać ceny, żeby wybrać najlepszą ofertę dla siebie – na jego stronie.

Trzeba pamiętać, iż każdy silos może mieć dodatkowe oprzyrządowanie – może to być np. drabina dachowa albo wentylator napowietrzający oraz cyfrowy system pomiaru temperatur.
Comments are closed.