Jakiego rodzaju wybrać czapkę dla niemowlaka? Na jakie sprawy zwrócić uwagę? Co jest najbardziej istotne?

Jakiego rodzaju wybrać czapkę dla niemowlaka? Na jakie sprawy zwrócić uwagę? Co jest najbardziej istotne?

Do nakrycia główki dziecka jesteśmy w stanie użyć czapki, kapelusika lub chusty, ale każde z takich nakryć powinniśmy zakładać we właściwym czasie. Czy wiemy jaki to moment? Zwróćmy na to uwagę podczas wybierania nakrycia.
Główka noworodka jest naprawdę duża, nieporównywalnie bardziej duża niż reszta jego ciała.

Taka główka ochrania łagodne kości ramion oraz obojczyków przed niebezpieczeństwem uszkodzenia, a może do nich dojść, jak maluszek podczas porodu przeciska się kanałem rodnym. Jest i inna sprawa, bo po porodzie dziecko ma dosyć słaby system termoregulacji, więc przez główkę może stracić dość dużą ilość ciepła, a jak definiują eksperci, tą drogą może go uciekać nawet 30%.
By ochronić dziecko przed nadmiernym wyziębieniem, musimy je odpowiednio chronić, czapka zimowa dla niemowlaka to więc element konieczny (najlepsza czapka zimowa dla niemowlaka). Im jest chłodniej, tym czapka musi być cieplejsza, musi bardziej dokładnie okrywać uszy. Jeżeli jest cieplej, na jesień i wiosnę, najkorzystniej założyć czapkę z bawełny, starsze niemowlę może zaś mieć na głowie kapelusik lub srebrne kolczyki dla dzieci chustkę. Najbardziej właściwa czapka (wybierane czapki Mikołaja dla dzieci) to tego typu, która przylega do główki, lecz jej nie ściska.
[IMG=1504/553e2e91f0015___flickr_16278620559.jpg|L|W=174|ALT=czapka zimowa dla
To tego rodzaju, która ma dodatkową ochronę na uszy, można więc ją mocować pod brodą dziecka, by się nie zsuwała. Najbardziej odpowiednie są czapki-pilotki, ale i zwykłe, z polaru, a także grubej bawełny.

Czapki bez osłonek jesienią oraz zimą są dość niepraktyczne, trudno bowiem dobrać egzemplarz, jaki najlepiej przykryje uszy i jednocześnie nie będzie schodził na oczy. Jak widzimy, przed kupnem należy o tym pomyśleć, by wybrać jak najlepiej.
Comments are closed.