W jaki sposób kupować biżuterię

W jaki sposób kupować biżuterię

Złota biżuteria przedstawia się cudownie, jest tak popularna jak kiedyś. Biżuteria wyższej próby złota nie powinna powodować przebarwienia bądź matowieć tak jak gorsze mieszanki stopu. Decydując się na nabycie ozdób ze złota powinniśmy niezwykle roztropnie dobrać punkt gdzie tego dokonamy.

pierścionek zaręczynowy

Autor: SidewaysSarah
Źródło: http://www.flickr.com

Nigdy nie można kupować biżuterii na targowiskach, stadionach, ponieważ ta ułudna oszczędność może nas wiele kosztować. Losowi, nieznani nam sprzedawcy zapewniają o wysokiej jakości produktów oraz kuszą niską ceną. W rzeczywistości tymczasem ponad połowa oferowanych przez nich produktów ma ukryte niedostatki czy wady. Są to przede wszystkim niezgodności dotyczące wagi oferowanej biżuterii, wielkości próby złota oraz niska jakość wyrobu. Zdarzyć się może także, że zostaniemy podstępnie oszukani i zamiast wyrobu ze złota kupimy wyrób z tombaku, który jest stopem nieszlachetnych metali. Jeżeli decydujemy się więc na nabycie złota, dopełnijmy tego w sklepie z prawdziwego zdarzenia. Najlepszy będzie firmowy salon bądź zakład jubilerski. Zapewnia nam to odpowiednią jakość wyrobów, duży wybór (złote pierścionki zaręczynowe, łańcuszki, obrączki) jak też miłą oraz fachową obsługę. Nie bez znaczenia jest też fakt, iż sprawunków dokonujemy w „normalnych” warunkach – sklepy mają klimatyzację, praktyczne lady oraz stosowne oświetlenie.

obrączka

Autor: MAURO CATEB
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak bez względu na to, czy zakupu dokonujemy w sklepie czy też na jarmarku pamiętajmy, by szczegółowo obejrzeć produkt oraz dokonać przemyślanego doboru, bo w większości przypadków sprzedawcy zwrotów nie uznają. Nie kupujmy ozdób, jakie mają krzywo obudowane kamienie czy rysy, których mieć nie powinny. Nie decydujmy się na kupno złota bez symbolu imiennego producenta.

Nie zwlekaj, zobacz tekst na witrynie, która również Cię zaciekawi. Znajdziesz tam m.in. informację o zajmującej Cię tu kwestii.

Pamiętajmy, że złoto – informacje – występuje w rozmaitych kolorach (złoto: zielone, czerwone, białe), zatem w tym przypadku nie mamy się czego bać. Ustalmy jednak jakiej próby jest proponowane złoto, a w przypadku ozdób z kamieniami szlachetnymi większa część z nich posiadać winna tak zwane certyfikaty. Po dokonaniu decyzji jak też płatności oczekujmy paragonu lub faktury jak też eleganckiego opakowania biżuterii.

Comments are closed.