W dzisiejszych czasach, należy propagować aktywne spędzanie wolnego czasu poza domem, szczególnie pośród najmłodszych

W dzisiejszych czasach, należy propagować aktywne spędzanie wolnego czasu poza domem, szczególnie pośród najmłodszych

Współczesność jest niestety czasem, którego znakiem rozpoznawczym jest spędzanie czasu w domu przed laptopem lub telewizorem. Jest to o tyle przygnębiające, że od razu zauważalne są konsekwencje zmiany sposobu życia.

sport

Autor: Scrubhiker (USCdyer)
Źródło: http://www.flickr.com
Nierzadko ludzie są grubi i mają kłopoty z kondycją. Najsmutniejsze, że odnosi się to do sporego grona najmłodszych i młodzież. Do dużej niechęci do ruchu dołóżmy jeszcze nieprawidłową dietę i kłopoty gotowe.

Energiczne spędzanie wolnego czasu, nie patrząc na to co myślą dzieci, może być niebywale ciekawe i zabawne – sprawdź tutaj. sport nie jest nudny. Nie musi kojarzyć się z zakwasami na mięśniach i dreptaniem tam i z powrotem po boisku, co większości młodzieży wydaje się totalnie bezsensowne. A sport bywa bardzo interesujący. Można pływać lub jeździć z przyjaciółmi na rowerach – przeczytaj na stronie. Można chodzić na aerobik lub >> przejrzyj stronę www.domki-letniskowe.pl tańce – tradycyjne lub hip-hop. Jeśli jesteśmy wielbicielem zwierząt można rozpocząć zajęcia jazdy konnej. Sport więc jest ciekawy i potrafi być absorbujący oraz zdrowy, o czym każdy wie. Sport potrafi również w najmłodszym człowieku formować niezwykle cenne cechy charakteru – konsekwentność, spokój, niezłomny duch walki, ale również poczucie uczciwej konkurencji i umiejętność przeżywania porażek i wyciągania z nich wniosków na przyszłość.

Słyszy się, że w zdrowym ciele, zdrowy duch i jest to oczywiście prawda. Zatem dbajmy o to, abyśmy my i nasze pociechy regularnie interesowali się sportem. W perspektywie lat kolejnych to na pewno zaprocentuje.
Comments are closed.