Najczęściej używane odmiany wózków widłowych, na co zwracać uwagę podczas ich wybierania.

Najczęściej używane odmiany wózków widłowych, na co zwracać uwagę podczas ich wybierania.

Widłowe wózki stanowią nieodłączny element wyposażenia magazynów, hal i zakładów przemysłowych. Mogą one niekiedy wykonywać dużo ciężkiej pracy, przewożąc każdego dnia dziesiątki palet czy innych ciężkich materiałów.

magazyn

Wózki widłowe oferowane są w bardzo dużej ilości odmian i wersji, różnią się przede wszystkim napędem, przeznaczeniem oraz udźwigiem. Na otwartym terenie doskonale się sprawdzają wózki spalinowe, pracują one najczęściej na gaz LPG lub ropę naftową. Z powodu wytwarzania spalin spalin nie nadają się do używania w pomieszczeniach, chyba że użyje się w nich odpowiednie filtry. Za to w najróżniejszych magazynach panują wersje na prąd, nie tylko nie ma w nich kłopotów ze spalinami, ale dodatkowo dzięki mniejszej jednostce napędowej dużo lepiej radzą sobie w ciasnych miejscach.

Fascynują Cię dane na ten temat? To świetnie, gdyż mamy oryginalny serwis, który ma wyłącznie informacje, których teraz wymagasz.

Niestety ze względu na czas ładowania baterii muszą robić przerwy w działaniu, wózki na paliwa mają tu znacznie mniej ograniczeń, gdyż wystarczy w nich dolać paliwa i mogą dalej rozwozić materiały.

Podstawą długiego używania widłowych wózków jest ich systematyczny serwis i naprawianie usterek. Są to urządzenia mechaniczne, często będą pracować w ciężkich warunkach, więc jest całkowicie zrozumiałe, że mogą im się zdarzać najróżniejsze awarie. Lecz przez odpowiednie dbanie o swoje maszyny można znacznie zmniejszyć ich występowanie, a gdy się przydarzą, to oddać sprawę do profesjonalnego serwisu.

Jeśli serwis jest sprawny, to przeważnie naprawa wózków widłowych będzie trwała jedynie tyle czasu, ile będzie to niezbędne, a często właściciel dostaje na ten czas urządzenie zastępcze. Kupując modele dobrych, cenionych firm nie powinno być problemów, że części do wózków widłowych mogą się stać trudno dostępne, choć rzecz jasna przed zakupem warto się temu przyjrzeć. Istotną rzeczą jest jeszcze zorientowanie się, jak będzie wyglądać kwestia serwisu urządzeń, jeżeli ktoś mieszka na południu Polsce, a najbliższe miasto z serwisem to Poznań, to trzeba się dobrze zastanowić, czy na pewno opłacało się będzie akurat ten model kupować. Szersze informacje na ten temat: czytaj tutaj.
Comments are closed.