Czy buty rzeczywiście zwracają uwagę drugiego człowieka – czyli to co nosimy na stopach jako element do wywołania dodatniego pierwszego wrażenia

Czy buty rzeczywiście zwracają uwagę drugiego człowieka – czyli to co nosimy na stopach jako element do wywołania dodatniego pierwszego wrażenia

Buty – powszechne dopełnienie każdej garderoby, o którym w większości wypadków myślimy tylko pod kątem praktycznym. Buty to jednak coś znacznie więcej niż tylko ochrona dla stóp.

sukienka

Autor: Sascha Kohlmann
Źródło: http://www.flickr.com
Pasek ze skóry

Źródło: http://koszule-meskie.sklep.pl

ogląd - sklep

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Wbrew pozorom funkcjonują one jako efektywne narzędzie w trakcie tworzenia swojego określonego wizerunku na zewnątrz. Dowolna sfera aktualnego nowoczesnego świata wymaga często innej pary obuwia. Inne na spotkanie biznesowe, na siłownie, na co dzień, na wesele i tak dalej. Przykładów można tu mnożyć w nieskończoność.

Jeśli znajdująca się w tym artykule wykładnia jest dla Ciebie przekonująca, to poznaj poza tym pozostałe wypowiedzi na temat (http://www.dortex.pl/zamow-kurierem-odziez-uzywana/), który był omówiony w tym miejscu.

Modne buty to również swego rodzaju wyznacznik statusu – posiadanie pary butów, które sygnowane jest znakiem uznanej marki lub designera automatycznie zwiększa nasz status w konkretnym środowisku. Buty zwracają uwagę szczególnie, kiedy są nieodpowiednio dobrane do sytuacji. W rezultacie modne buty popularne buty są w stanie polepszyć jak i zniwelować odbiór naszej osoby przez rozmówcę. Zdawać by się mogło, że zwyczajna para obuwia nie powinna mieć, aż tak wielkiego wpływu na prezentowanie się. Realia są jednak odmienne. Przypomnijmy sobie ostatni raz gdy w sklepie wybieraliśmy buty – z pewnością zajęło nam to znacznie więcej czasu niż przysłowiowe 5 minut.

W trakcie wyboru kierowaliśmy się zapewne paroma ważnymi pytaniami jak: czy są to modne buty, zobacz czy odzwierciedlają mój sposób życia, czy zaznaczają moje zdeklarowanie wobec marki oraz czy opisują moja osobę w pełni? Dopiero później spoglądaliśmy na koszt, a jeżeli odpowiedzi na wyżej wymienione pytania były twierdzące to wydatek nie prezentował się jako duży, lecz jako ważna inwestycja w siebie oraz swój rozwój. Jak widać buty to bardzo istotna część codziennej rzeczywistości dla dowolnego klienta, pragnącego wywołać określone wrażenie.
Comments are closed.