Weekendowy wycieczka do Gdańska

Weekendowy wycieczka do Gdańska

Od długiego czasu mocno popularne zostały tzw. city break, czyli krótkie, zazwyczaj weekendowe wyjazdy do atrakcyjnych turystycznie miejsc. Są to zazwyczaj spore miasta, nierzadko za granicą, ale i w naszym kraju jest mnóstwo wartych zobaczenia miejscowości. Jedną z nich jest z pewnością Gdańsk.

To historyczne, ponadtysiącletnie miasto zawiera dużo zabytków i atrakcji. Każdy znajdzie w nim coś dla siebie – zarówno os.

Jeżeli masz chęć przeczytać więcej informacji na omawiany temat – znakomicie się składa, gdyż istnieje już pełna informacja, którą możesz zobaczyć tutaj.

dorosłe, jak i dzieci. Dla tych ostatnich oczywistą radochą będzie kąpanie w morzu i zabawa na plaży.

Czy chciałbyś poznać niniejszy temat z odmiennej strony? Jeżeli tak, to zdobądź więcej info (https://www.deluxetravelclub.pl/hotele/w-south-beach), które zaprezentowane są w tym miejscu.

Aby sprawić przyjemność latoroślom, koniecznie trzeba je też zabrać do ZOO w Oliwie.

Gdańsk

Autor: grego1402
Źródło: http://www.flickr.com

Bogactwo gdańskiej tradycji zachowało się w licznych galeriach, kościołach i muzeach (np. ). Będąc w tym mieście, nie sposób ominąć Katedry Oliwskiej i Bazyliki Mariackiej. Koniecznie trzeba zobaczyć też historyczne Westerplatte, zmienione dziś częściowo w muzeum, oraz znajdującą się w bliskiej odległości Twierdzę Wisłoujście.

Warto pójść na przechadzkę Traktem Królewskim, wiodącym od Złotej do Zielonej Bramy oraz atrakcyjną ulicą Mariacką, zawierającą dużo sklepików i małych galerii, w których możemy nabyć pamiątki z Gdańska, w tym znane na świecie produkty z bursztynu. Po trudach zwiedzania warto przysiąść w którejś z wielu restauracji i skosztować popularnego gdańskiego trunku zwanego Goldwasser z kawałeczkami oryginalnego złota!

Gdańsk to miejscowość o magicznym klimacie. Warto znaleźć w swym terminarzu choć parę dni na jego zwiedzenie.

Comments are closed.