Jak się przedstawiał rynek przesyłek kurierskich kilkanaście lat temu, jak to wygląda w chwili obecnej.

Jak się przedstawiał rynek przesyłek kurierskich kilkanaście lat temu, jak to wygląda w chwili obecnej.

Jeszcze całkiem niedawno nadanie paczki kojarzyło się każdemu z okienkiem pocztowym, do jakiego należało wystać sporo czasu w kolejce. Faktycznie przez długie lata mieszkańcy naszego kraju żadnych możliwości nie mieli, wszystko było uzależnione od widzimisię pocztowców.

Standard samych usług

kurier na rowerze

Źródło: pixabay.com

był bardzo kiepski, paczki i listy często ginęły albo przychodziły z dużym opóźnieniem. Przed kilkunastu laty na rynku pojawiły się pierwsze firmy kurierskie, które zaczęły przewozić paczki do odbiorców.

Szukasz podobnych materiałów na opisywany tu temat? To żaden problem, zwyczajnie wejdź dalej (http://myj-car.pl/polerowanie-reflektorow/) a przekonasz się, że to było bardzo łatwe.

Początkowo ich klientem był głównie biznes, który za szybkość i pewność dostarczenia chętnie dopłacał. Poczta specjalnie się tym nie przejmowała, bowiem procent takich przesyłek duży nie był i nie stanowiły one żadnego realnego zagrożenia. Wszystko się zmieniło w chwili, kiedy Polacy kupować zaczęli w serwisach aukcyjnych i internetowych sklepach. Nagle okazało się, że zapotrzebowanie na dostarczanie przesyłek rośnie w bardzo szybkim tempie, a w przedświątecznym okresie wręcz jest tragedia, i to właśnie elektroniczny handel stał się ogromną siłą napędzającą ten rynek.

przesyłki

Autor: Rob Lawton
Źródło: http://www.flickr.com

Aktualnie firmy obsługujące krajowe i zagraniczne przesyłki zadomowiły się mocno na naszym rynku, odbierając sporą jego część niedawnemu monopoliście. Znacznie poprawił się standard usług, a równocześnie sporo zmniejszyły się ceny. Już aktualnie firma kurierska (jak Firma PATRON SERVICE) nie policzy sobie za krajową paczkę więcej niż kilkanaście złotych, a jeśli ktoś będzie prowadził sklep i podpisał umowę, to może liczyć na jeszcze mniejszą kwotę.

W praktyce ceny przesyłek kurierskich mają podobny poziom, co ceny na poczcie, a jednak nadal liczyć można na znacznie lepszy standard obsługi.

Jeżeli pragniesz odnaleźć następne artykuły wiążące się z analizowanym tu zagadnieniem, zobacz ofertę na stronie (http://autoperfekt24.pl/dowoz-paliwa-opole/) publikującym zbliżone dane.

Standardem jest, że wszystkie kurier przesyłki nadane w jednym dniu już da dobę są u odbiorcy, co więcej, będą dostarczone przez firmę kurierską wprost do miejsca, w którym właśnie się przebywa – zobacz więcej. Przy poczcie tak dobrze już nie będzie, bo najczęściej listonosz pozostawi jedynie awizo, a później trzeba będzie swoje wystać w kolejce. Z tego też powodu rynek usług kurierskich bez przerwy rośnie i nic nie wskazuje na to, aby się miał zatrzymać.

Comments are closed.