Rola garderoby medycznej w pracy personelu kliniki

Rola garderoby medycznej w pracy personelu kliniki

Personel medyczny, w szczególności w klinikach oraz pozostałych ośrodkach medycznych jest zobligowany do noszenia profesjonalnej garderoby. Każdemu, lekarz, przede wszystkim kojarzy się z białym kitlem, lecz czasy, gdy odzież medyczna była jedynie w kolorze białym, już dawno minęły.
sukienka medyczna

Autor: Tony Alter
Źródło: http://www.flickr.com

W dzisiejszych czasach, producenci odzieży medycznej posiadają w swojej ofercie różnorodne kolory oraz style ciuchów.

Pielęgniarki oraz lekarze mogą dobierać spośród różnorodnych części garderoby. Kiedyś panowały przede wszystkim fartuszki medyczne, a obecnie możemy wybierać: spodnie albo spódnica medyczna, profesjonalne obuwie, bluzki z długim rękawkiem lub sukienka medyczna, ochronniki do laboratorium oraz wiele innych.
Odzież medyczna ma wypełnić wiele wytycznych oraz zaliczyć pozytywnie różne kontrole, szczególnie taki na solidność. Przykładowo, takie fartuszki medyczne nie powinny się zbyt łatwo porwać. Ich rolą jest osłona lekarza przed patogenami, a w klinice nie raz zdarza się sytuacja, gdy pacjent w agonii pociągnie za ubranie. Podobną solidność muszą posiadać również pozostałe elementy odzieży personelu medycznego.
W dodatku, nie ważne, czy jest to sukienka medyczna, czy bluzka z długim rękawem, albo para spodni, czy spódnica medyczna – one wszystkie podlegają rozporządzeniom, w odniesieniu do sposobu ich prania – Inspekcja sanitarna ma prawo zażądać od szpitala okazania umowy prawnej z pralnią medyczną, która dba o odpowiednią dezynfekcję odzieży medycznej. Brak tego typu umowy prawnej kosztuje placówkę niezwykle dużą karę.
Wszelkie warunki, względem ubioru doktora albo sanitariuszki są całkowicie osadzone w rzeczywistości.

Zainteresowany? To dla nas optymistyczna wiadomość. Więc kliknij tu sukienka maxi i przeglądaj bez ograniczeń kolejne fachowe posty.

Opieka nad chorymi niesie za sobą znaczne ryzyko, szczególnie ze względu na kontakt z różnymi bakteriami oraz wirusami. Częsta zmiana garderoby medycznej i jej odpowiednia dezynfekcja ma także na celu ochronę ludności zdrowej przed rozpraszaniem się szkodliwych bakterii poza teren kliniki. Wszystkie medyczne produkty, śmieci oraz odzież, są zawsze właściwie zabezpieczone i nie należy korzystać z takich, które posiadają w opakowaniu chociażby najmniejsze rozdarcie.

Opieka nad chorymi jest niezwykle odpowiedzialna.

Pracownik powinien dokonać wszystkiego, żeby nie szkodzić pacjentom, którymi się opiekuje oraz żeby nie narażać samych siebie na zbędne niebezpieczeństwo. Dlatego, tak istotna jest właściwa odzież medyczna – .
Comments are closed.