Wakacje w siodle – dla kogo?

Wakacje w siodle – dla kogo?

jazda konna to sport szczególny. Mamy bowiem tutaj kontakt z żywym stworzeniem, które przekazuje nam w pewien sposób swe emocje. Trzeba nauczyć się je należycie czytać, jeśli pragniemy nauczyć się jeździć konno w sposób profesjonalny.

Nie można w pełni poznać specyfiki konnej jazdy trenując raz w tygodniu. Konieczne będą zdecydowanie częstsze treningi. Znakomitą okazją do rozpoczęcia nauki konnej jazdy mogą być obozy jeździeckie. Wybrać mogą się na nie zarówno obeznani pasjonaci wierzchowców, jacy jedynie doskonalą posiadane zdolności, jak też osoby dopiero zapoczątkowujące swoją przygodę z rumakami. Grupy szkoleniowe organizowane są bowiem w odniesieniu do posiadanych umiejętności. To co proponują jeździeckie ośrodki to nauka jazdy konnej cennik której można znaleźć w internecie. Najczęściej obozy przewidują stosunkowo intensywny trening jeździectwa (na ogół dwie godzinny dziennie). Nie mniej jednak konna jazda nie jest tu typową aktywnością. Nauczamy się skoków, a również pozyskujemy teoretyczną wiedzę na temat konnej jazdy. Zdobywamy wiedzę w temacie pielęgnacji oprzyrządowania do jazdy, a również sposobu postępowania z rumakiem. Gros obozów przewiduje również atrakcje dodatkowe – wspólne ogniska i integracyjne imprezy dla poszczególnych członków treningów – naprawdę polecam (naprawdę polecam).
specjalista

Autor: Robert Couse-Baker
Źródło: http://www.flickr.com
Co należy przygotować na obóz jeździecki? Na pewno nie ma konieczności, ażeby na obóz jeździecki przybyć z prywatnym koniem. Nie mniej jednakże jest to możliwe. Ośrodki jeździeckie częstokroć mają w ofercie pensjonat dla koni – więcej na patataj.com (więcej na patataj.com)pagebreak–>

My musimy przede wszystkim wyekwipować się w komfortowy ubiór jeździecki – obuwie, spodnie, koszulę. Przyda się nam do tego kask, który chronił nas będzie w czasie możliwego upadku.
Comments are closed.