Jak należy ubrać się do pracy

Jak należy ubrać się do pracy

Aktualnie kiedy staramy się o zatrudnienie, musimy spełnić wiele wymogów w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej, aby mieć realne szanse na zatrudnienie. Procesy rekrutacyjne stają się coraz bardziej złożone, nie chodzi już tylko o CV czy krótką wymianę zdań. Kandydaci są przeważnie testowani przez kilka niezależnych osób, które organizują różnorakie testy i ostatecznie podejmują decyzję o przyjęciu lub odrzuceniu danej osoby. Znaczenie odgrywa nie tylko wiedza i doświadczenie, ale również ubiór i ogólna prezentacja samego siebie.

stylistka

Autor: Katarzyna Matylla
Źródło: http://www.flickr.com
Niewątpliwie ubiór w pracy to sprawa bardzo istotna. Nie dziwne zatem, iż na rozmowie kwalifikacyjnej przykładowo do banku lub pończochy ślubne cieliste do jakiejkolwiek dużej korporacji rekruterzy zwracają uwagę na to, w jaki sposób potencjalny przyszły pracownik jest ubrany. To, co na sobie mamy w takiej sytuacji świadczy nie tylko o nas samych, ale także o naszym szacunku do potencjalnego pracodawcy. Co więcej, nie od dziś wiadomo, że ludzie w pierwszych kilku minutach znajomości oceniają nas głównie właśnie po wyglądzie. Z tych powodów warto zatroszczyć się o odpowiednią stylizację, jeżeli zależy nam na otrzymaniu danej posady.

Nawet jeżeli po tym, jak już otrzymamy wymarzoną pracę, dowiadujemy się, iż w firmie nie obowiązuje dress code, zwykle oznacza to, że po prostu nie funkcjonują konkretne firmowe uniformy. Natomiast podstawowych zasad, nawet jeśli są niepisane w regulaminie firmy, należy przestrzegać. Rzecz jasna do tego, by umieć się odpowiednio ubrać do pracy nie są niezbędne szkolenia dress code czy specjalnie wynajęta stylistka, ale obecnie ludzie coraz częściej chcą korzystać z tego rodzaju porad (szkolenia z dress code). Tym, co musimy mieć za priorytet, to kolorystyka tego co nosimy. Bezpieczne barwy ubrań to takie jak: błękit, granat, czerń, szarość i biel. Dzięki wyborowi takich kolorów będziemy wyglądać profesjonalnie i nikt nie będzie mieć do nas pretensji, że np. źle reprezentujemy przedsiębiorstwo, dla którego pracujemy.
ubrania

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
Absolutnie niedopuszczalne są wszelkiego rodzaju stroje letnie, takie jak japonki, krótkie spodenki czy koszulki na ramiączkach. Oczywiście w okresie upałów można sobie pozwolić na trochę większą gamę kolorystyczną, trzeba jednakże nieustannie mieć na uwadze to, iż musimy wyglądać profesjonalnie.

Niezależnie od tego, czy sami dobieramy swoje stylizacje, czy zdecydujemy się skorzystać z rady stylistki, najważniejsze jest abyśmy sami dobrze czuli się w tym, co ubieramy. Ubrania muszą nie tylko wyglądać profesjonalnie, ale również być dla nas wygodne i praktyczne.
Comments are closed.