W jaki sposób działają firmy, które zarobkowo zajmują się przewozem osób? Jakie należy spełniać warunki, aby mieć taką firmę?

W jaki sposób działają firmy, które zarobkowo zajmują się przewozem osób? Jakie należy spełniać warunki, aby mieć taką firmę?

Przewożenie osób busami opisuje ustawa dotycząca transportu drogowego, jak i akty wykonawcze do ustawy. Czy taka regulacja tak naprawdę przewiduje, jak powinny wyglądać takie przewozy, przykładowo jak dużo pasażerów może podróżować jednocześnie takim pojazdem?

jezdnia

Autor: Highways Agency
Źródło: http://www.flickr.com
Przepisy ustawy dotyczącej transportu drogowego wykorzystuje się w transporcie drogowym w sytuacji przewożenia osób w pojazdach o możliwej masie całkowitej powyżej 3,5 ton, w transportowaniu o charakterze zarobkowym.

Nie ma co zwlekać – jeśli prezentowany artykuł Cię zaciekawił, kliknij dodatkowo tu i przeczytaj też inne tego typu oryginalne źródło (https://lankamerprzewozy.pl/)!

Ustawa ta jednakże nie ma zastosowanie jeśli chodzi o przewóz drogowy, który świadczy się pojazdami samochodowymi przeznaczonymi konstrukcyjnie do przewożenia nie więcej niż dziewięciu osób łącznie z kierowcą, w innym niezarobkowym przewozie drogowym osób. Zapisy ustawy dotyczącej transportu drogowego stawiają dosyć szczególne wymogi formalne dla przewoźników, którzy zajmują się regularnym przewozem osób o charakterze zarobkowym- . Takie wymogi muszą być spełnione, żeby w ogóle można było prowadzić taką firmę. Wymogi muszą dać pewność bezpieczeństwa przewożonych osób. Podstawą uprawnienia do przewozu osób w transporcie regularnym jest uzyskanie licencji na przewożenie.

kierowca w samochodzie

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Tego typu licencję wystawiają odpowiednie organy administracji, w krajowym transporcie drogowym jest to starosta właściwy dla siedziby firmy przewozowej. Taką licencję można także odebrać. Tak jest w przypadku kiedy przykładowo wydane zostało prawomocne orzeczenia zakazujące przedsiębiorcy świadczenia działalności gospodarczej, jaka objęta jest licencją, oraz też gdy przedsiębiorca nie spełnia wymagań koniecznych do prowadzenia działalności w zakresie transportu drogowego albo też w sposób rażący naruszył warunki określone w licencji. Zdobycie certyfikatu kompetencji zawodowych ma związek z koniecznością zaliczenia egzaminu, który zawiera, między innymi tematy mające związek z bezpieczeństwem ruchu i stanem technicznym aut, jakie są przeznaczone do transportu osób- dowiedz się więcej.

Nie posiadając tego typu dokumentu nie jest możliwe, aby prowadzić działalność gospodarczą w zakresie transportu osób. W jaki sposób odszukać najlepszą firmę? Bez wątpienia będzie to łatwiejsze, jak zamieszkujemy np. w Mielcu, ponieważ taxi ma w ofercie bardzo solidny, po bardzo dobrych cenach.
Comments are closed.