Komunia – święto religijne czy materialistyczne?

Komunia – święto religijne czy materialistyczne?

stół

Źródło: Courtyard by Marriott Warsaw Airport

Nadchodzi pora, kiedy młodzi ludzie przystąpią do pierwszego sakramentu. Komunia, gdyż o niej piszemy, to takie przymierze dziecka z Chrystusem. Przed tym ceremoniałem religijnym dzieci uczęszczają na nauczania, aby zrozumieć sedno tego sakramentu. Ty również, jako opiekun, musisz się skrupulatnie przygotować.

Zastanów się, czy zamierzasz urządzić latorośli uroczystość domową. Możesz zwołać członków najbliższej rodziny, by mieć razem obiad. Nie zapominaj jednakże, że to potomek ma być w sercu uwagi tego dnia – przecież to jego Komunia. Pamiętaj też, że członkowie rodziny mają dawać prawidłowy przykład, więc nie stawiaj na komunijnym stole napojów alkoholowych.

pierwsza komunia święta

Autor: kabeto jamaica
Źródło: http://www.flickr.com

Inną rzeczą, jaką masz zrobić przed tym ceremoniałem, jest zakup stroju dla młodego człowieka. Suknie komunijne zobaczysz w sklepach w różnorakich odmianach i kolorach. Należy jednakże wybrać wyważone kreacje – nie zapominaj, że Zbawiciel preferował ubogi styl życia. Nie są nieodzowne jakieś przesadzone wianuszki komunijne, wystarczy ładna, biała kreacja dla dziewczynki. Chłopakowi wybiergarnitur wrocław garnituryny garnitur, w jakimkolwiek stonowanym odcieniu.

W zasadzie sprawa stroju jest zależna od parafii. Niektórzy światli i rozumiejący istotę Pisma Świętego księża zarządzają, by w ich kościele maluchy szły do Komunii w podobnych, prostych wdziankach. Alby są skromne i prezentują się naprawdę godnie.

Wiedz, że Pierwsza Komunia jest ceremonią o celu religijnym. Nie należy z tej przyczyny darować berbeciowi cennych upominków. Fundamentalne jest tu doświadczenie duchowe. Jeśli w prosty sposób zorganizujesz te ważne wydarzenie, przekażesz maluchowi godny przykład. Dziś pierwsze komunie zostały podbite przez filozofię materialną. Maluchy nie pojmują sensu tego ceremoniału, czekają tylko na upominki. A opiekunowie potrafią zrobić z sakramentu okazję, by pokazać bogactwo.

Comments are closed.