Jak można w legalny sposób sprowadzać produkty z krajów spoza Unii Europejskiej, jak wyglądają procedury celne

Jak można w legalny sposób sprowadzać produkty z krajów spoza Unii Europejskiej, jak wyglądają procedury celne

Sprowadzanie towarów z zagranicy wiąże się z obowiązkiem zapłacenia od wszystkiego należnych opłat celnych. Po wejściu naszego kraju w szeregi Unii Europejskiej dużo się zmieniło jeżeli chodzi o kwestie kupowania w członkowskich krajach, wszystkie dotychczas obowiązujące opłaty po prostu zniesiono. Jednak w przypadku krajów nie będących Unii wszystko to nadal obowiązuje, opłaty uzależnione są od typu przesyłanych towarów i ich wartości.

przesyłka

Autor: osseous
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli wartość przesyłki nie przekracza 45 Euro i przesyłana jest w formie prezentu, to najczęściej będzie z tego tytułu zwolniona z cła i podatków, w każdym innym przypadku jednak trzeba to wszystko opłacić. A do zapłacenia będzie w pierwszej kolejności cło, wysokość tej opłaty jest zależna od kodu CN, który dany towar posiada. Po naliczeniu cła następną z opłat jest VAT, wyznacza się go od ceny towaru zwiększonej o cło, a jeżeli będzie taka konieczność, to również akcyzę.

Jeśli posumuje się to wszystko razem, to może się okazać że samych podatków będzie trzeba zapłacić prawie tyle, co kosztował sam zakup. Na szczęście kupując coś za granicą najczęściej się nie trzeba martwić wypełnianiem wszystkich koniecznych dokumentów, gdyż pomocą najczęściej posłuży firma kurierska, jaka zajmować się będzie doręczeniem paczki na miejsce. Obecnie duża część światowych firm kurierskich wykorzystuje do przewozu przesyłek transport lotniczy (wejdź https://leaderlogistics.pl/transport-miedzynarodowy/lotniczy/), jest on najszybszy, a równocześnie coraz tańszy, .

Masz ochotę przeczytać więcej podobnych informacji? Jeżeli tak, to sprawdź to użyteczne opracowanie (https://www.rcc-nova.pl/analizy-i-symulacje/analizy-multibody/), gdyż też Cię z pewnością zaciekawi.

transport

Autor: Raymond Wambsgans
Źródło: http://www.flickr.com
Decydując się na współpracę z jedną z takich firm nie tylko ma się pewność, że przesyłka zostanie na czas dostarczona na miejsce, lecz również można liczyć na pełną pomoc przy wypełnianiu formalności celnych. Firmy transportowe same zajmują się wszystkimi formalnościami w urzędach celnych, a ich klient otrzymuje na zakończenie całego procesu sad z wyliczonymi wszystkimi opłatami podatkowymi oraz celnymi. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, bowiem w firmach przewozowych zatrudnianiu są specjaliści, dla których wypełnienie wszystkich dokumentów nie stanowi żadnego problemu, a jeżeli ktoś miałby to robić samodzielnie, to zająć by mu to mogło sporo czasu.
Comments are closed.