Wytrzymałość detali stworzonych ze stali nierdzewnej

Wytrzymałość detali stworzonych ze stali nierdzewnej

Trwałość detali skonstruowanych ze stali nierdzewnej jest nieporównywalna z większością innych materiałów wykończeniowych. Ich powierzchowność nie zmienia się przez wiele lat.

Stal nierdzewna sprawdza się tak jak w warunkach dużych, jak i małych temperatur. Posiada ona wiele większą odporność ogniową niż inne stale. W ostatnich paru latach stal nierdzewna zaczyna być coraz bardziej doceniana również przez naszych architektów, stając się poważanym surowcem wykończeniowym. Stal nierdzewną wykorzystuje się w budownictwie zazwyczaj jako półprodukt na balustrady, zabezpieczenia podpór i filarów, części zadaszeń, teowniki okienne i drzwiowe, drzwi ppoż, elementy wyposażenia basenów, kotwy nierdzewne, bądź kabiny dźwigów. Przy budowie jakiegokolwiek domu realizuje się przynajmniej kilkaset zamocowań przeróżnych części konstrukcyjnych, instalacji i wyposażenia. Stal nierdzewna jest tworzywem wyjątkowo trwałym i przydatnym, a zarazem szlachetnym i szykownym – https://www.metfix.com.pl/oferta/elementy-zlaczne/opaski-zaciskowe/stanie spełnić najbardziej wyszukane żądania stawiane półproduktom budowlanym i wykończeniowym.
kotwy nierdzewne

Autor: Röben
Źródło: Röben

Przy montażu z użyciem kotew rozporowych zachodzą znaczne siły rozpierające. Fakt ten hamuje przeznaczenie kotew stalowych do mocowania w sztywnych jednorodnych materiałach takich jak beton zwykły, kamień naturalny o zwartej strukturze, cegła pełna ceramiczna.

Przestrzał na kotwy nierdzewne trzeba drążyć prostopadle do jego powierzchni – zobacz stronę. Należy także bezwzględnie stosować się do zalzobacz stronętów kotew odnoszących się do minimalnych granic i gęstości kotwienia w półprodukcie.
Comments are closed.