Bloki skalne – mają niezwykle bogate zastosowanie w dzisiejszym budownictwie drogowym a także mieszkaniowym

Bloki skalne – mają niezwykle bogate zastosowanie w dzisiejszym budownictwie drogowym a także mieszkaniowym

To wbrew temu, co mogłoby się wydawać niezwykle ceniony surowiec budowlany. Odgrywał ważną rolę w niemal wszystkich okresach historycznych jako „element” zdobniczy oraz konstrukcyjny.

Ogrodzenie twarde jak skała

Autor: Tabal
Źródło: Tabal
Obróbka kamienia zaczyna się w kamieniołomach, gdzie bloki skalne są odpowiednio urabianie (wykorzystanie bloków skalnych). cięcie zazwyczaj przebiega z udziałem tarcz diamentowych lub specjalnych strun, dzięki którym pozyskujemy kilkanaście płyt za jednym razem. Pamiętajmy, że kamień znajduje bardzo bogate zastosowanie. Używa się go dla przykładu do stworzenia nawierzchni oraz posadzek w przeróżnych obiektach użyteczności publicznej (galeriach handlowych, lotniskach, dworcach, etc.). Kamień wspaniale sprawdzają się także we wnętrzach. Ostatnimi czasy prym wiedzie formak (więcej przeczytasz na tutaj). Nowoczesna technologia umożliwia wykonanie blatów, zlewozmywaków czy wanien kamiennych. Niezaprzeczalnym walorem przywołanych „produktów” jest ponadczasowość, niepowtarzalność i duża odporność na uszkodzenia. To bardzo dobra propozycja dla osób, które preferują oryginalne i trochę ekstrawaganckie rozwiązania.

Warto, zaakcentować, że coraz większą popularnością cieszy się formak, twardy kamień murowy o niesymetrycznych kształtach, wykorzystywany przy stawianiu budynków, cokołów bądź murów oporowych.
Comments are closed.