Doceniajcie to co stworzone w Polsce

Doceniajcie to co stworzone w Polsce

Od dłuższego czasu zalewa nas fala towarów zza granicy. Odzież, obuwie, lalki i misie, sprzęt agd, nawet pluszowa owca z gór i breloczek do kluczy przedstawiający słynnego krakowskiego smoka nie są wyprodukowane w Polsce.
Mimo że ciężko w to uwierzyć, jest to szczera prawda.

Kto nie wierzy, niech sprawdzi na filiżance w której pije każdego dnia herbatę albo niech zobaczy na t shirt z orłem, który ma na sobie. Większość produktów, które można kupić, zostało wyprodukowanych w Azji przez dzieci lub słabo zarabiające. Pomijając ten wątek, należy mieć na uwadze, że kupując te rzeczy nie wspieramy polskiej gospodarki. Również w przypadku polskiej żywności można zauważyć smutną prawdę. Wiele polskich firm zostało częścią zagranicznych koncernów z różnych powodów, często żeby ochronić je przed zamknięciem.

Jeżeli tego typu tematyka jest dla Ciebie na tyle istotna, że pragniesz zgłębić ją także pod innym kątem, więc potrzebne Ci podobne informacje, to więcej znajdziesz w treści (https://koszulove.com/40-bluzki-do-karmienia-piersia).

Czy naprawdę nie mamy nic do zaoferowania? – sprawdź ofertę Aim Right.

t shirt z orłem

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com

Na szczęście w ostatnich latach powstało wiele nowych firm wytwarzających wyroby w stu procentach polskie. Wśród polaków zapanowała moda na kupowanie rodzimych towarów. Dzięki temu wyżej wspomniana koszulka z orłem, może być w całości polska. Zaczynając od nici, poprzez tkaninę, aż po logo zaprojektowane przez polskiego grafika. Zwolennicy towarów importowanych jako najważniejszy argument przytaczają cenę. To prawda, bo rzeczy z Azji czy Bangladeszu są trzy razy tańsze ale jest to spowodowane słabą jakością albo wykorzystywaniem pracownika – .

Jakość polskich produktów jest lepsza od tej zagranicznej. I mimo że trudno byłoby kupować jedynie to, co polskie, dobrze jest pokochać gatunkowość i rozmaitość ojczystych wyrobów.
Comments are closed.