Najważniejsze atrakcje dla turystów jakie przekazują Karkonosze.

Najważniejsze atrakcje dla turystów jakie przekazują Karkonosze.

Są punkty w Polsce, jakich widok zapiera dech w piersiach. Takim miejscem są między innymi nasze góry. Karkonosze to najwyższe pasmo górskie Sudetów leżących w południowo zachodniej Polsce.
Turyści, którzy decydują zwiedzić tutejsze miejscowości wypoczynkowe nie powinni narzekać na niedostatek rozrywek.

szklarska poręba hotele

Autor: David Wilson
Źródło: http://www.flickr.com

zajęcia szkolne

Autor: COD Newsroom
Źródło: http://www.flickr.com
rowerem wśród kwiatów

Autor: Thomas Rousing
Źródło: http://www.flickr.com
Najistotniejsze z nich to z pewnością długie, nierzadko całodzienne wędrówki górskimi traktami, często wiodącymi przez lasy, lub kosodrzewinę. To spotykanie na owych szlakach zabytkowych budowli, gdzie natrafimy na noclegi Szklarska Poręba częstokroć w drewnianych budynkach, gotowych na zapewnienie jedzenia i dachu nad głową. To zdobywanie imponujących grzbietów i podziwianie rozciągających się z nich panoram. Ale to nie jedyne atrakcje krajoznawcze które przekazują Karkonosze. Atrakcjami samymi w sobie są dwa największe karkonoskie wyciągi krzesełkowe. Jeden z nich z Karpacza na Kopę, drugi ze Szklarskiej Poręby na Szrenicę. Często napotkać można krążące, jak w wielu światowych uzdrowiskach, kolejki przewożące wędrowców od jednej atrakcji do drugiej. Wszystkiego dopełniają muzea, również miasteczko w klimacie rodem z westernów.
Wyczerpanym podróżnikom proponowane są Szklarska Poręba hotele. Po zasłużonym wypoczynku powinno się ruszyć w dalszą włóczęgę.

Koncentracja wielu obrębów ochranianych na stosunkowo niedużej przestrzeni zaświadcza najprzyzwoiciej o niepowtarzalnych zaletach przyrodniczych, krajobrazowych i kulturowych tej części Sudetów Zachodnich. Modne są tory saneczkowe, jakie cieszą i zabawiają nie tylko najmłodszych, lecz powodują radość nawet u ich rodziców.
Comments are closed.