Jak zaplanować świetną podróż, by nie naruszyć budżetu?

Jak zaplanować świetną podróż, by nie naruszyć budżetu?

Fantastyczne wyjazdy to pragnienie niejednego z nas. O czym pamiętać, jeśli zależy nam na ekonomicznej podróży?

Jeśli chcemy objechać Europę wzdłuż i wszerz postawmy na bus do Niemiec czy Czech, zamiast samochodu. Na przykład bus do Niemiec będzie kosztował znacznie taniej niż wycieczka własnym pojazdem do Berlina czy Hamburga. Inna kwestia, jeśli podróżujemy z paroma innymi osobami. Wtedy koszty benzyny, po podzieleniu na parę głów, będą zdecydowanie przystępniejsze. A co jeśli nie wyobrażamy sobie jazdy innym środkiem komunikacji niż cztery kółka, ale nie mamy ani znajomych, ani przyjaciół, ani najbliższych, którzy mieliby możliwość też wybrać się w podróż? Możemy rozejrzeć się za towarzyszami na forach internetowych czy portalach społecznościowych – poznaj ofertę Co pewne uda nam się znaleźć kogoś, kto ma takie same upodobania. Naszą uwagę powinny również zwrócić tanie bilety lotnicze.

Jeśli omawiana problematyka jest dla Ciebie pomocna, przeczytaj oprócz tego więcej szczegółów w ofercie tu – te informacje także nie powinny pozostać niezauważone!

Te, nabyte odpowiednio wcześniej, mogą kosztować nawet tylko kilka złotych. Zmiennikiem dla samolotu czy auta będzie również pociąg.

busy

Autor: The TAS Partnership Ltd
Źródło: http://www.flickr.com

Warto być czujnym. Biura podróży proponują sporo wczasów last minute. Takie alternatywy okażą się idealne dla osób, które nie mają możliwości wybrania się na półroczne wycieczki, a preferują weekendowe, tygodniowe bądź dwutygodniowe pobyty w rozmaitych miejscach.

To unikalne źródło (http://www.scootive.pl/serwis-hulajnogi) z pewnością będzie dla Ciebie interesujące, gdyż odnajdziesz tam informacje analogiczne do tych, które czytasz tutaj.

Zaglądajmy więc często na strony wybranych biur turystycznych, a także zaprzyjaźnijmy się z internetowymi porównywarkami wczasów organizowanych przez liczne firmy.

Jeżeli zależy nam na oszczędzaniu pieniędzy, dobrą opcją jest rozejrzenie się, na przykład na forach internetowych, czy ktoś przypadkiem nie chce odsprzedać wycieczki, którą nabył jakiś czas temu, gdyż sam nie może jechać. Wtedy bowiem możemy spodziewać się atrakcyjnej ceny. Ekonomiczne wyjazdy wiążą się głównie z atrakcyjnym cenowo noclegiem. Warto pamiętać, że hotel nie zawsze musi być opcją najdroższą, wbrew pozorom. Jedną z tańszych opcji będzie zakwaterowanie na kempingu. Tego typu miejsca proponują także domki letniskowe, którymi możemy zastąpić klasyczny namiot.
Comments are closed.