Jakie obrączki ślubne wybrać? Omówienie ich wersji oraz nieco porad korzystnych przy wyborze.

Jakie obrączki ślubne wybrać? Omówienie ich wersji oraz nieco porad korzystnych przy wyborze.

Wybór obrączki ślubnej jest jednym z najistotniejszych wyborów połączonych z przygotowaniami do ślubu. Jest do decyzja w większości przypadków na całe życie. Obrączki muszą być nie tylko gustowne i estetyczne, ale w szczególności – niezmiernie trwałe.

na ślubie

Autor: MAURO CATEB
Źródło: http://www.flickr.com
Czasy, gdy obrączki ślubne wykonywało się wyłącznie z żółtego złota, bezpowrotnie ustąpiły. Aktualnie dzielą się na kilkanaście rodzajów. Jednym z nich, najbardziej oryginalnym, są obrączki złote. Złoto kojarzyło się kiedyś z żółtym odcieniem i blaskiem. W jubilerstwie jednak, do czystego, żółtego złota, dołącza się domieszki pozostałych metali, co sprawia, że jest twardsze i trwalsze. Obrączki z białego złota są następnym słynnym wyborem. W rzeczywistości, białe złoto uzyskuje się przed dołożenie do złota żółtego niklu i cynku, od czasu do czasu – srebra i palladu. Białe złoto ma swoim kolorem reprodukować droższą i w większym stopniu cenioną platynę. Kolor białego złota jest szary, z lekkim, żółtawym połyskiem. Ważna konferencja dla alergików – białe złoto zawiera domieszkę niklu, który często powoduje uczulenia. Można również pomieszać barwy i utworzyć obrączki dwukolorowe bądź trzykolorowe Wiąże się ze sobą szczególnie 3 kolory : białe złoto, żółte i czerwone – z domieszką miedzi i cynku. Szczególnie obrączki dwukolorowe są interesujące, można przy pomocy zestawienia ze sobą dwóch kolorów, od czasu do czasu dodaniu kamienia uzyskać na prawdę przyciągający efekt. Ważne, żeby przed nabytkiem sprawdzić, jakiej próby są wybrane przez nas obrączki. Próba złota formułuje zawartość złota w 1000 gramach stopu i może być określana na nieco metod. To, czy wyłoniona przez Ciebie obrączka, będzie służyć Ci parę lat, bądź całe życie, zależy w dużej mierze od próby złota, z jakiego jest wykonana.

obrączki ślubne

Autor: Seth Lemmons
Źródło: http://www.flickr.com
Złoto dobrej próby jest cenione przez ekspertów złotej biżuterii i wielbicieli luksusu, ale nie jest należytym materiałem na obrączki ślubne.

Prezentowane w tym artykule tematy Cię interesują? Jeżeli tak, to kliknij ponadto tutaj – to niezwykle ważna strona (www.domwina.pl/) dla sympatyków takiej problematyki.

Argument jest prosty – im wyższa próba, tym złoto w większym stopniu miękkie i mniej solidne. Gdy marzy Ci się zakup oryginalnych, jedynych w swoim rodzaju obrączek, sięgnij po te, do jakich sporządzenia użyto więcej niż jednego rodzaju złota. W takim razie obrączki dwukolorowe będą idealnym wyborem.

Comments are closed.