Zapłodnienie in vitro – jak wygląda

Zapłodnienie in vitro – jak wygląda

In vitro – nierzadko jedyna możliwość na swoje potomstwo – jest dosyć długim, a przez to stresującym przebiegiem. Jednak pary, które zostały szczęśliwymi rodzicielami dzięki metodzie in vitro, mawiają jednomyślnie, iż warto przetrwać ów etap, ażeby w końcu cieszyć się wytęsknioną ciążą.

wody

Autor: julianomarp
Źródło: http://www.flickr.com

Zapłodnienie pozaustrojowe jest to zapłodnienie komórek jajowych pacjentki poza jej ciałem. Wskazaniem do zapładnianie in vitro w Białymstoku są obniżone parametry spermy niezależnie od przyczyny, niemożliwość spowodowania owulacji, niedrożność jajowodów, fiaska przy wykorzystaniu innych sposobów wspomaganego rozrodu, nieznany powód niepłodności. Przed zaczęciem cyklu zapłodnienia pozaustrojowego pacjentka wykonuje komplet badań laboratoryjnych.

Czy chcesz może otrzymać link do strony spodnie trekkingowe, gdzie oczekują na Ciebie nowe posty? Sądzimy, że spodoba Ci się nowy serwis.

W każdej klinice pary podchodzące do zabiegu wyrażają pisemną zgodę na przeprowadzenie pełnej procedury IVF. Cykl IVF rozpoczyna najczęściej hormonalna stymulacja. W pojedynczych sytuacjach może być IVF w naturalnym cyklu. Monitorowana hiperstymulacja jajników ma na celu pobudzenie do przyrostu i jednoczesnego dojrzewania mnogich pęcherzyków jajnikowych, a przez to powiększenie liczby potencjalnie dojrzałych jajowych komórek. W cyklu naturalnym dojrzewa przeważnie tylko jedna jajowa komórka. W czasie stymulacji zaleca się wstrzemięźliwość seksualną do chwili oddania przez Partnera nasienia do zapłodnienia. Jednakże pacjentki mogą prowadzić zwyczajną aktywność zawodową. Pobranie jajowych komórek ma miejsce 34-36 godzin po podaniu ostatniego zastrzyku kończącego stymulację.

Po zrealizowanym zabiegu celowy będzie krótki wypoczynek na podlasiu.

Spermę, po kilkudniowej wstrzemięźliwości seksualnej, partner oddaje tuż przed punkcją lub [mieszkania na sprzedaż gdańsk] może je dostarczyć z domku. Niekiedy może powstać konieczność otrzymania plemników przez zabieg z najądrza.
Comments are closed.