Jak dobrze dobrać ogumienie do naszego samochodu?

Jak dobrze dobrać ogumienie do naszego samochodu?

Koniec jesieni oraz zimy i wiosny to czas, kiedy większość posiadaczy czterech kółeknajczęściej zmienia opony w swoich pojazdach i klienci kupują wszelkie możliwe rozmiary opon. Obecnie opony możemy nabyć w wielu specjalistycznych zakładach oferujących także ich wymianę, montaż oraz przechowanie. Jednak klienci mogą je kupić także w licznych sklepach internetowych, które wybrane przez nas opony dostarczą do domu korzystając z usług firmy kurierskiej.

Opony w rozmiarze 205 r16 55 to typowe rozmiary opon dla samochodów klasy średniej. Opony w rozmiarze 205 55 r16 link do oferty sklepu pasują do tak popularnych marek samochodów, jak Volkswagen Golf, Audi A4, Peugeot 307 czy Renault Megane, a także nieco większych BMW serii 3, czy Volvo s60. Opony te produkowane są w zasadzie przez wszystkich wiodących producentów w wersji zarówno letniej, jak i zimowej.

Hurtopony.pl - opony

Źródło: Hurtopony.pl

Opony w rozmiarze 185 65 14 , a także 175 65 14 są użytkowane przez właścicieli małych samochodów, na przykład Nissan Micra czy Opel Astra F. Opony tej wielkości są dostępne również w bardzo bogatym asortymencie. Niezależnie od tego, czy chcemy nabyć opony zimowe czy letnie, powinniśmy poświęcić dłuższą chwilę, aby trafnie wybrać model opony (sprawdź nas) do naszego samochodu, warunków drogowych, w jakich się najczęściej poruszamy, oraz typu jazdy, jaki stosujemy. Bogatym źródłem takich informacji są opinie innych właścicieli danego typu opon, zamieszczane na forach internetowych sklepów z oponami.

Rozmiar 225 45 17 link do oferty sklepu są to opony typowe dla aut sportowych, zatem bardziej wymagających. Muszą cechować się trakcją oraz ograniczoną drogą hamowania. Możliwość wyboru tych opon nie jest tak bogata jak opon dla typowych samochodów. Niezwykle istotna jest tutaj przyczepność opony, a mniej ważne parametry brane pod uwagę przy doborze opon dla popularnych marek samochodów osobowych, jak na przykład duża trwałość czy wygląd. Przed zakupem warto więc uważnie poznać wyniki testów danego typu opony.
Comments are closed.