Użycie przyczep do samochodu

Użycie przyczep do samochodu

Przyczepy to pojazdy drogowe, które jednak nie posiadają własnego silnika. By mogła się ruszać musi być transportowana przez drugi pojazd, który taki napęd posiada.

Nie każdy czterokołowiec jest w stanie ciągnąć jakąkolwiek przyczepę, ograniczeniem może być masa przyczepki, jaką wolno ciągnąć. By móc holować przyczepę potrzebny jest hak holowniczy.
Producent przyczep samochodowych proponuje przyczepy jednoosiowe, lub dwuosiowe. Przyczepy lekkie towarowe określone do przewozu towarów przestrzennych, jak też przyczepki do transportu quadów, skuterów, przyczepki stosowane w kampaniach reklamowych służące jako mobilny baner. Podstawą bezpieczeństwa w przypadku jakiejkolwiek przyczepy, niezależnie od jej rodzaju, jest podwozie.
Przyczepa

Autor: clifford Smith
Źródło: http://www.flickr.com
Szczególnym wariantem przyczep są przyczepy podłodziowe. Wytwarzane są na podstawie profili z aluminium. Konstrukcja przyczepy jest skręcana, co gwarantuje wyższą giętkość przyczepki, poprawiając tym samym jej prowadzenie na drodze – użyteczna treść.
Przyczepki z dwiema osiami hamowanymi, z hamulcem najazdowym do optymalnej ładowności 2700kg przeznaczone są do przewozu łodzi motorowych i żaglowych. Występują w okazałej gamie gabarytowej, o rozmaitych ładownościach i wyposażeniu. Konstrukcja przyczepki oparta jest na profilach aluminiowych łączonych sprzęgami śrubowymi. Wykorzystanie połączeń śrubowych daje możność elastycznej konstelacji przyczepki pod poszczególnych wymogów – Blyss.

Całość budowy jest ochroniona antykorozyjnie warstewkami galwanicznymi.
Odpowiednia przyczepa musi być nie tylko pojemna i mieć sporą ładowność, lecz powinna zapewniać bezpieczeństwo osobom prowadzącym auto.
Comments are closed.