Kiedy podróżować do Nepalu oraz na Kubę?

Kiedy podróżować do Nepalu oraz na Kubę?

Do Nepalu wskazane jest pojechać w szczególności na przełomie października jak też listopada, gdy zaczyna się pora sucha a także kończą się opady letniego monsunu. W Nepalu zapoczątkowują się wtedy żniwa ryżu, a towarzyszy im barwna obrzędowość jak też praktykowane od pokoleń obrządki.

Nepal pogoda (sprawdź pogodę w Neapolu): pora sucha przynosi czyste powietrze, transparentne oraz gwarantujące doskonałą widzialność. Warunki pogodowe sprzyjają górskim ekskursjom – nie ma już upałów, zaś mrozy jeszcze nie nastały. temperatura obniża się w dużym stopniu w grudniu i styczniu, ale śnieg pojawia się tylko w wyższych partiach gór. Wędrowcy wyruszający wówczas w góry, powinni mieć stosowne przygotowanie kondycyjne oraz ekwipunkowe. Z przyczyny pogodowych warunków na Thorung La może być zamknięty szlak turystyczny u podnóża Annapurny. W owych dwóch miesiącach należałoby zainwestować w nocleg w droższym hotelu, gdyż hotele oferujące niskie ceny nierzadko nie są grzane w wystarczającym stopniu. Sucha pora w Nepalu kończy się, w zależności od warunków pogodowych, w lutym bądź dopiero w kwietniu. Temperatura powietrza rośnie służąc równocześnie podejmowaniu wypraw wysokogórskich.

koszyk

Autor: Stelton
Źródło: Stelton
Kuba wycieczki.

Inne tego typu treści odnoszące się do analizowanego tematu także są niebanalne – więcej pod wskazanym adresem (https://villamare.com.pl/apartamenty/apartamenty-4-osobowe-nad-morzem). Kliknij zatem tu i zobacz, że to fakt.

Punkt kulminacyjny sezonu na Kubie, czyli czas gdy jest najwięcej wagabundów, zaś ceny idą w górę to sierpień oraz większość suchej pory.

Kwiecień a także maj, a więc przełom pory suchej jak też deszczowej, to nadzwyczaj polecany czas na oglądanie Kuby, gdyż opadów jest wtenczas najmniej, temperatury nie będą jeszcze tak ogromne, a wilgoć powietrza stosunkowo niska.
Comments are closed.