Bądź swoim prywatnym jubilerem czyli sztuka hand-made.

Bądź swoim prywatnym jubilerem czyli sztuka hand-made.

Każda z pań niezależnie od okazji marzy o tym, aby wyglądać atrakcyjnie i przede wszystkim oryginalnie. Nie każda z nas może sobie także pozwolić na strój od znanego projektanta czy stylisty. Co zrobić, aby wyglądać pięknie i oryginalnie niskim nakładem finansowym?

biżuteria

Autor: Marek Wójcicki
Źródło: Kate&Kate

Odpowiedź jest łatwa – skupić się na dodatkach, które w idealny sposób podkreślą zwykłą sukienkę. Unikalność dodatków zapewnimy sobie wykonując je samodzielnie – z koralików, kolorowych wstążek, cekinów a także z metalu i plastiku. Poniżej kilka pomysłów nie tylko na stworzenie swoich arcydzieł ale także perfekcyjny sposób na zagospodarowanie sobie wolnego czasu w nietuzinkowy sposób.

Niezwykłe rękawiczki nie tylko na chłodne dni

Pierwszą propozycją urozmaicenia banalnego stroju jest przyozdobienie codziennych rękawiczek. Mitenki, bo o nich piszemy, to rękawiczki z odciętymi palcami, bardzo popularne w XVIII w. a które teraz mają swój modowy powrót. Mitenki mogą być ażurowe, wełniane, jedwabne a nawet skórzane. Możemy je wzbogacić doszywając koraliki, piórka, wstążki czy cekiny aranżując swoją kompozycję. Mając już ciepłe i piękne rękawiczki czas pomyśleć o biżuterii. Doskonałym sposobem będzie własnoręczne wykonanie kolczyków – z modeliny lub ozdabiając kawałki drewna, szkła, plastiku czy tkanin. Śliczny i nietuzinkowy wygląd z pewnością zagwarantują nam kolczyki z modeliny. Zaletą takiej biżuterii jest brak ograniczeń – możemy wykonać z niej to, co tylko wymarzymy sobie nosić na uszach począwszy od drobnych torcików po ukochane zwierzaki czy postaci z filmów.

Idol na uszach – czemu nie?

biżuteria

Autor: Kate&Kate
Źródło: Kate&Kate

Ogromną popularnością cieszą się twarze znanych aktorów czy gwiazd filmu widniejące na biżuterii.

Interesuje Cię ten tekst? Jeżeli tak, to odwiedź źródło dekoracje wnętrz bielsko biała a przeczytasz tam atrakcyjne informacje, które na długo zapamiętasz.

Niewiele z nas zdaje sobie sprawę, że kolczyki z takim wizerunkiem możemy wykonać samodzielnie. Sposób ten nazywa się decoupage. Kolczyki decoupage możemy wykonać z dowolnego materiału – drewna, szkła czy fragmentu plastiku. Metoda polega na naklejeniu obrazka z chusteczki czy wstążki w dowolnym kształcie do powierzchni materiału. Samodzielne stworzenie biżuterii to świetny sposób na nietuzinkowy wygląd i urozmaicenie banalnej kreacji.

Jeśli masz ochotę przeczytać więcej danych na opisywany wątek – dobrze się składa, ponieważ jest już pełna informacja, którą możesz zobaczyć tutaj.

Nie wymagają ani wielkich środków finansowych ani wielkich umiejętności manualnych, do ich zrobienia wystarczy pomysł i chęci.

Źródło: Artillo
Comments are closed.