W jaki sposób skutecznie transportować ciężkie ładunki?

W jaki sposób skutecznie transportować ciężkie ładunki?

Podczas przenoszenia niezwykle trudnych ładunków, które zawierają wiele metalowych i pozostałych, bardzo ciężkich elementów, niezbędne jest zastosowanie odpowiednich wsparcia.

koszulka

Autor: Juliana Puerta Barco
Źródło: http://www.flickr.com
Bez zastosowania odciągów łańcuchowych lub specjalnych pasów do przewozu nie jesteśmy w stanie przenieść towarów także wówczas, jak dysponujemy naprawdę dobrej jakości podnośnikami i kolejnym sprzętem.
Co decyduje o tym, który kupić element do przenoszenia towarów? Kiedy warto zastosować odciągi łańcuchowe a jak dobrze zadecydować się na pasy transportowe? Jakie są różnice pomiędzy takimi dwoma „wspomagaczami przenoszenia”?
certyfikaty

Autor: PR Solutions
Źródło: PR Solutions
Można z łatwością dostrzec, że odciągi łańcuchowe wykorzystujemy w zupełnie pozostałych celach aniżeli pasy transportowe (pas transportowy). Pasy są wykonane z o dużo mniej wytrzymałego materiału niż łańcuchy służące do przenoszenia. Bardzo istotne jest to, czy przenoszony poprzez nas produkt posiada ostre krawędzie lub też nie.

Jeśli tak – warto zastosować odciągi wykonane z łańcuchów różnej grubości, gdyż uniemożliwiają one przerwanie łańcucha podczas przewozu. Ten wypadek może zostać niezwykle groźny dla wszystkich ludzi przebywających w otoczeniu, wobec czego należy odpowiednio dopasować elementy służące do przenoszenia.
Odciągi łańcuchowe będą polecane podczas przenoszenia także na przykład urządzenia wojskowego i innych, ciężkich konstrukcji. Co interesujące, elementy, z jakich korzystamy podczas transportowania konkretnego materiału powinny wypełniać niezwykle restrykcyjne normy. Jest to konieczne nie jedynie dla spełniania zasad bezpieczeństwa, lecz również narzuconych odgórnie regulacji prawnych.
Pasy transportowe z kolei będą stosowane o wiele nagminniej.

Służą do przenoszenia lżejszych materiałów, jednak mają pewną wytrzymałość, uniemożliwiającą zerwanie podczas transportu. Na bank pasy, które służą do przenoszenia towarów różnią się od odciągów łańcuchowych także ceną z przyczyny na produkt, z jakiego zostały wykonane.
Comments are closed.