Co daje oznaczanie produktów?

Co daje oznaczanie produktów?

W czasach rosnącej na rynku konkurencji, podrabiane produkty stanowią duże zagrożenie dla przedsiębiorców które dbają o jakość swojej marki. Bez ustanku, firmy na całym globie wydają wielkie pieniądze z powodu fałszerstw, manipulacji lub sprzedaży w szarej strefie. Kłopot ten dotyka przede wszystkim sektora ekonomicznego, od urządzeń elektronicznych, do części zamiennych, których używa się w przemyśle. W takiej nieodzowne jest stosowanie różnego rodzaju oznaczeń.

etykieta-1

Czasem trudno jest odróżnić autentyczny produkt od jego kopii, co stanowi spore zagrożenie dla wizerunku brandu i psuje opinię o produktach. Nie oryginalne elementy wyglądają niemal tak samo jak pierwotne wersje, a ich podobieństwo cenowe dodatkowo usypia czujność konsumenta. Z tych przyczyn, firmy cieszące się świetną renomą, stosują etykiety . Stanowią one wystarczający sposób ochrony autentyczności produktu, a często umożliwiają ich identyfikację oraz monitorowanie.

Etykiety zabezpieczające mają przede wszystkim zapewnić oryginalność produktu, sprawnie go identyfikować i zapobiegać przenikaniu artykułów do szarej strefy rynku. Przeważnie łączą one kilka cech które chronią przed zagrożeniami, np. etykieta o cechach przeciwdziałających fałszerstwu może być wykonana z materiału, który ujawnia próby manipulacji i zawiera informacje, które pozwalają dany produkt śledzić. Dzięki różnym formom zapewnienia oryginalności produktu, etykiety zabezpieczające, są jedyne w swoim rodzaju i zniechęcają przestępców do podejmowania prób ich podrabiania .

etykieta-2

https://www.rathgeber.pl/produkty/szyldy-aluminiowe-3dałe do danego urządzenia albo produktu. Najczęściej zawierają jego krótki opis i podstawowe informacje, czyli nazwę, producenta, numer seryjny, podstawowe parametry oraz certyfikat bezpieczeństwa. Na przykład, numer podwozia każdego auta odnajdziemy na tabliczce znamionowej, na wewnętrznej stronie przedniej ściany, zaraz koło drzwi. Czasem jednak zamiast tabliczki oryginalnej, napotkamy na jej wersję zastępczą, wydawaną przez stację kontroli pojazdów.

Płyty czołowe z kolei, oprócz właściwości użytkowych, pełnią funkcję estetyczną, gdyż stanowią przednią część urządzenia. Z tego względu przedsiębiorcy nie rzadko zwracają szczególną uwagę na ich wygląd, barwę i ergonomię. Płyty czołowe są wizytówką urządzenia, dlatego projektanci bardzo dbają o ich design. Przy tworzeniu płyt, nie rzadko posługują się drukiem cyfrowym, który zapewnia wysoką, niemalże fotograficzną rozdzielczość. https://www.rathgeber.pl/produkty/etykiety-zabezpieczajace

Comments are closed.